16.1.22

Anna Llenas, Kolorowy potwór. Wydanie kartonowe

Anna Llenas, Kolorowy potwór. Wydanie kartonowe 

Wydawnictwo Mamania

Okładka twarda 

Ilość stron 20


Czekałam na to urocze kartonowe wydanie „Kolorowego potwora” ;) książka, przy której można rozmawiać o emocjach i inteligencji emocjonalnej. Autorką jest Anna Llenas, ilustratorka i graficzka, obecnie pracuje jako autorka i ilustratorka książek dla dzieci oraz arteterapeutka.


Czy kiedykolwiek bawiłeś się swoimi emocjami? Cóż, to samo stało się z kolorowym potworem, który musi nauczyć się porządkować radość, smutek, złość, strach i spokój. 
Dzięki temu ilustrowanemu kartonowemu wydaniu i jego wyrazistym ilustracjom najmłodsi będą mogli łatwo rozpoznać różne emocje, jakich doświadczają. A każdy poszczególny kolor kojarzy się z określoną emocją - radość to żółty, a czerwień to złość. 


Jest to bardzo prosta książka, w której zastosowano podstawowe kolory i ilustracje w formie kolaży, które sprawiają, że historia jest bardzo uderzająca i maluchy uczą się rozróżniać podstawowe emocje. Opowieść pokazuje nam potwora pomieszanego z mnóstwem kolorów i zdezorientowanego, bo nie wie, jak się czuje, na szczęście ma przyjaciółkę, która pomoże mu je poukładać. 


Ta kartonówka bardzo spodobała się moim dzieciakom, ale mnie również urzekła. Kolorowy potwór jest bardzo sympatyczny, a książka urocza. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)