15.1.22

Jak to działa ? Rakieta // Jak to działa ? - Ciało


Jak to działa ? Rakieta // Jak to działa ? - Ciało

Wydawnictwo Wilga

Okładka twarda 

Ilość stron 6 


Jestem wprost zachwycona nową serią kartonowych książek od Wydawnictwa Wilga! „ Rakieta” i „Ciało” to wprost uczta dla oczu i mózgu, obok której nie da się przejść obojętnie. 


Rakieta

Ta urocza książka uczy wszystkiego o tym, jak rakiety lecą w kosmos, jak astronauci mogą lądować na Księżycu i jak ponownie wejść w ziemską atmosferę, aby bezpiecznie powrócić. Wycięte strony są ułożone warstwami, aby pokazać wnętrze statku kosmicznego i wszystkie etapy podróży kosmicznej. Uwielbiam tę ciekawą książeczkę! To doskonały sposób na zapoznanie małych czytelników z rakietami i podróżami w kosmos. 


Ciało 

zabawne i łatwe wprowadzenie do ludzkiego ciała, jego wnętrza, układów i narządów, odpowiednia dla małych oraz starszych. Książka jest solidnie wykonana, a na okładce wycięty jest mały człowiek. Każda kolejna strona odrywa kolejną warstwę, odsłaniając organy i układy. Wesoła doktor Myszka służy czytelnikowi jako przewodnik po książce.


Na każdym zdjęciu są oznaczone kluczowe elementy – włosy, skóra itp. na zewnątrz; wątroba, serce, płuca itp. na stronie o narządach. Doktor Myszka dzieli się informacjami na temat pielęgnacji i funkcji tych części ciała, a czytelnikowi często zadaje zabawne pytanie lub czynność, o której może pomyśleć lub zrobić. 


Ilustracje w obydwu książeczkach są jasne i zabawne z małą myszką ukrytą na każdej stronie. Prosta i przejrzysta, a tekst łatwy :) bardzo polecam ! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)