18.1.22

Emmanuelle Lepetit, Skarb Mikołajka


Emmanuelle Lepetit, Skarb Mikołajka 

Wydawnictwo Znak

Okładka twarda 

Ilość stron 168 


Niektóre książki odcisnęły piętno na całym pokoleniu czytelników i nie można zaprzeczyć, że seria książek poświęconych światu Mikołajka stworzona przez René Goscinny'ego i zilustrowana przez Jean-Jacques'a Sempé wyznaczyła całą epokę. Siłą tej literackiej sagi jest radzenie sobie z dzieciństwem w oryginalny sposób, mieszaniem humoru i czułości. Podchodząc oczami dziecka do różnych tematów, takich jak przyjaźń, szkoła, pierwsze romantyczne związki, praca i kaprysy życia, seria o Mikołajku, wydawana w latach 1956-1965, stała się dziełem ponadczasowym przez nowe pokolenia młodych czytelników.


W książce odnajdujemy cały humor i niewinność, ale także dobrą karykaturę naszego społeczeństwa. Pomiędzy poszukiwaniem skarbów, konkursem w szkole, światem pracy i dużym awansem,, aby dobrze się bawić, a przede wszystkim stworzyć prawdziwą nostalgię za latami 60.


Klub Niezwyciężonych jest nierozłączny zarówno w szkole, jak i poza nią. Centralnym elementem książki jest poszukiwanie skarbu. Ale i awans taty Mikołajka co wiąże się z przeprowadzką. Mikołajek spróbuje znaleźć rozwiązanie, aby nie musieć oddalać się daleko od przyjaciół. Celebrując pewne wartości, takie jak przyjaźń, fakt przebywania w dorosłym świecie, w którym nie zawsze słucha się dzieci, bo bez prawdziwego doświadczenia trzeba przyznać, że Skarb Mikołajka wyróżnia się jako znakomita i nostalgiczna lektura, która spodoba się również dorosłym.


Mimo upływu czasu wizja tych dwóch genialnych autorów pozostaje na zawsze w naszej zbiorowej nieświadomości niczym ślady minionej epoki, w której nowe technologie nie były wszechobecne, w której sukces osiągnięto dzięki zainwestowaniu w jego twórczość i młodzi ludzie nie cierpieli z powodu złych wpływów, czy to była subkultura na youtube, czy głupie programy telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)