7.1.22

Agata Loth-Ignasiuk, Arcygroźne domostwory Mika i wyjec

Agata Loth-Ignasiuk, Arcygroźne domostwory Mika i wyjec 

DrugaNoga 

Okładka twarda 

Ilość stron 28 


„Mika i wyjec” to pierwszy komiks z serii „Arcygroźne domostwoey”, przeznaczonej dla najmłodszych czytelników. O spotkaniu z czymś, co – nie do końca jeszcze poznane i oswojone – bywa dla małego dziecka źródłem niepokoju.


Świat za progiem własnego pokoju jest pełen niespodzianek i dziwnych, arcygroźnych domostworów. Czasem huczą i wsysają wszystko wokół, niekiedy zieją chłodem albo przeżuwają i ciumkają godzinami to, co wpadnie im do paszczy. Warczą, buczą i hurgocą po całym mieszkaniu.
Jak długo można leżeć i nudzić się w łóżku? Cóż, niezbyt długo. Mika żegna się więc z przyjaciółmi i rusza w drogę. Kiedy spotyka wyjca, robi się niebezpiecznie. Na szczęście Mika może liczyć na przyjaciół. Z nimi wszystko jest już proste, nawet pokonanie najstraszniejszego domostwora.


Przepięknie, słodko, uroczo, wymownie zilustrowana historia, na kartach której znajdziemy sposoby na oswajanie strachu. To naprawdę trudna sztuka dla każdego maluszka. Książka ma poręczny format, niewiele tekstu, formę komiksu, którą bardzo lubię. Bardzo mi się podoba, a już niedługo kolejna część przygód Miki ;) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)