11.1.22

Barbara Kosmowska, Fred psi ekopatrol

Barbara Kosmowska, Fred psi ekopatrol 

Wydawnictwo Literatura

Okładka twarda 

Ilość stron 36 


Po książki o zwierzętach, a szczególnie o psach zawsze sięgam z ogromnym entuzjazmem. Tym razem trafiło na książkę pani Barbary Kosmowskiej „Fred psi ekopatrol”, która zwraca uwagę na ochronę środowiska. 


Fred to nie jest zwyczajny pies. To prawdziwy świadomy ekolog! Oczytany, fachowo segregujący śmieci, specjalista od ekologicznego zmywania misek… Z całą stanowczością eliminuje plastikowe butelki, zadając im śmiertelne ugryzienia. Prawdziwy Spinone Italiano – a musicie wiedzieć, że tytuł szlachecki zobowiązuje. W sprawach ochrony planety trzeba być twardym i bezlitosnym. 

Fred to nie tylko mądry, ale i uroczy psi bohater. Opowiada o codziennym życiu z Badią i Jackiem, z kotami w domu pełnym książek i ogromnym ogrodem. Fred skupia się także na ochronie naszej planety - zwraca uwagę na nielegalne wysypiska śmieci, segregowanie odpadów czy oszczędzania wody. 


Bardzo spodobały mi się autentyczne ilustracje Marcina Minora. W książce znajduje się kilka obrazków rasów psów i ptaków, które wyglądają jak prawdziwe i dzięki temu dziecko ma możliwość je poznać. 


Pełna humoru, ale z mądrym przesłaniem i ciekawym tematem, który można poruszać już z najmłodszymi. Książka skierowana jest do trzyletnich dzieci, ale mój dwulatek był bardzo zainteresowany i z ogromnym skupieniem wysłuchał historię Freda. Lekturę jak najbardziej polecam! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)