22.5.21

Wiola Wołoszyn, Jano i Wito uczą mówić K. Kamień na pikniku
Wiola Wołoszyn, Jano i Wito uczą mówić K. Kamień na pikniku

Wydawnictwo Mamania

Okładka twarda 

Liczba stron 40


W listopadzie pokazywałam książkę o Jano i Wito, którzy uczyli wymawiać głoskę, w marcu głoskę S, natomiast dzisiaj  ci dwaj uroczy chłopcy pomagają w nauce głoski K.


Chłopcy wybierają się z babcią na piknik. Ale co to? Czy to znajomy magiczny kamień? I co na łące robią krasnoludki? Razem z nimi oglądają konkurs talentów. A jaki talent ma Wito? Jednak pora już spać, czas odpocząć. Jeszcze tylko kołysanka na dobranoc. 

Aby utrwalić głoskę K w książce słowa zastąpiono obrazkami. Dzięki temu dziecko aktywnie uczestniczy podczas lektury przy okazji ćwicząc wymowę, nawet jeśli jeszcze nie potrafi samo czytać. Na ostatniej stronie trzeba wyszukać wszystkie obrazki z głoską K.


Na samym końcu znajduje się także szeroki komentarz od autorki, która wyjaśnia kiedy głoska K powinna się pojawić i na co zwrócić uwagę. Książka uczy przez zabawę, przekazuje istotne treści i rzecz jasna wspomaga rozwój dzieci. 


Zachwyca nie tylko treść, ale także ilustracje tak bardzo dobrze znane ;) poręczny format idealnie się sprawdzi choćby do czytania w poczekalni lub samochodzie. mnie się bardzo podoba to wydanie. Nauka poprzez zabawę najlepiej się sprawdzi. Koniecznie musi się znaleźć w Waszej biblioteczce. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)