5.5.21

Justyna Bednarek, Dusia i Psinek Świnek. Zwierzątko do kochania
Justyna Bednarek, Dusia i Psinek Świnek. Zwierzątko do kochania

Nasza Księgarnia

Okładka twarda 

Liczba stron 32


Z Dusią i Psinkiem-Świnkiem spotkałam się po raz kolejny. Najnowsza część „Dusia i Psinek Świnek. Zwierzątko do kochania”

również mnie zaintrygowała i oczywiście lektura okazała się znowu bardzo przyjemna. 


W przedszkolu pojawia się piszczący karton – ojej, ktoś podrzucił szczeniaczka! Dusia, Tomek i inne dzieci starają się pomóc pieskowi, a tymczasem w czajniku wybucha straszna awantura. Osioł Patentowany, który marzy o własnym zwierzątku do kochania, próbuje adoptować… dżdżownicę. Tylko czy ona sobie tego życzy? Psinek-Świnek wie jedno. Są na tym świecie stworzenia, którym trzeba dać dom, i takie, którym lepiej dać święty spokój…

W najnowszej części  autorka porusza bardzo ważny temat dla dziecka, czyli chęć posiadania zwierzątka. Bo któż z nas nie prosił o własne zwierzątko ? Historia jest bardzo ciekawa i stanowi doskonały pretekst do rozmowy na temat żywej istoty, która nie jest zabawką, a prawdziwym obowiązkiem, o którą należy dbać i się troszczyć. 


Ta historia skłoni do refleksji dziecko i niejednego dorosłego. Mądra, prosta, piękna lektura. Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)