31.5.21

Mikołaj Pasiński, Van Dog

Mikołaj Pasiński, Van Dog

HarperKids 

Okładka twarda 

Ilość stron 48


ART to wyjątkowa i niesamowicie interesująca seria artystycznie wydanych książek przeznaczonych dla młodego odbiorcy. W ciekawy sposób przekazuje informacje na konkretny, wybrany temat. 


Nowy dzień to nowa okazja, aby coś zmalować! Van Dog, psi malarz, wczesnym rankiem wyrusza w plener. Podczas gdy artysta rozstawia sztalugi i miesza farby, łąka budzi się do życia, a jej mieszkańcy ruszają do swoich stałych zadań: jaszczura decyduje się wyruszyć w podróż do Tokio, orkiestra koncertuje, pracowite mrówki pracują w pocie czoła. Jakie dzieło powstanie w tych warunkach? Przekonaj się z książką „Van Dog”! Pełna humoru opowieść o sztuce, tworzeniu oraz obserwacji świata. Jeśli Wasze dzieci interesują  się sztuką na pewno będą zainteresowane. W środku znajduje się niewiele tekstu, ale za to mamy bardzo kolorowe ilustracje. Czyli jest to raczej komiksowa wyszukiwanka. Ogólnie książka zachwyca - kolorami, ilustracjami, szczegółami, detalami, które dostrzegamy po bliższym przyjrzeniu się. 


Na samym końcu znajduje się także niespodzianka ślą najmłodszych - mianowicie rozkładana strona, na której dziecko stworzy własny obraz. Doskonała pamiątka, którą można powiesić na ścianie. Bardzo mi się podoba to niesamowicie pomysłowe wydanie. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)