12.5.21

Andrea Erne, Prawdziwe księżniczki – seria Dlaczego? Kiedy? Jak?

Andrea Erne, Prawdziwe księżniczki – seria Dlaczego? Kiedy? Jak?

Wydawnictwo Sam

Okładka twarda 

Liczba stron 16


Dlaczego? Kiedy? Jak? to popularna w całej Europie seria z okienkami. Pomaga odkrywać świat poprzez zabawę! Wydawnictwo Sam przychodzi z pierwszym tomem z tej serii, a mianowicie „Prawdziwymi księżniczkami”. 


Wielkie marzenie wielu małych dziewczynek? choć raz zostać księżniczką! Ale jak naprawdę wyglądało codzienne życie? Czy księżniczki też musiały chodzić do szkoły? Jakie fryzury i jaką biżuterię nosiły? Dlaczego nie mogły się ubrać bez pomocy? zaglądamy także za kulisy monarchii. I tak, co nie mniej ważne, wiele się dowiadujemy o surowych przepisach panujących na dworach, np. aranżowanych weselach.

Ten tom zaprasza na olśniewającą i jednocześnie merytorycznie uzasadnioną wycieczkę po pompatycznym życiu epoki baroku. Dodatkowa atrakcją są oczywiście otwierane okienka oraz piękne ilustracje Melanie Brockamp. Podoba mi się również wydanie - twarda, błyszcząca okładka, a w środku mamy kołobrulion. A na samym końcu mamy niespodziankę - kartonową księżniczkę do ubierania. Myślę, że zabawa będzie fantastyczna. 


Dzięki tej książce małe dziewczynki już w wieku 3+ mogą w pełni realizować swoją fascynację księżniczkami. Bardzo podoba mi się to wydanie i czekam na kolejne ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)