3.5.21

Andy Hirsch, Koty - natura i wychowanie

Andy Hirsch, Koty - natura i wychowanie

Nasza Księgarnia

Okładka twarda 

Liczba stron 128


Nie ma innego zwierzęcia podobnego do kota. Obecnie koty cieszą się rosnącą popularnością, choćby z miliardami wyświetleń filmów o kotach w Internecie, a także są najpopularniejszym zwierzakiem domowym (tuż za rybami). Ale chociaż kochamy naszych czworonożnych futrzastych przyjaciół, nadal mogą wydawać się tajemnicą.


Fasolka jako bezdomny kot pozostawiony na zewnątrz, by samemu sobie radzić. Opisując, jak przeżyła, poznajemy dietę kotów, ich styl polowania oraz zmysły, które pomagają im znaleźć i złapać zdobycz. Dowiadujemy się również o tym, jak dzikie koty przystosowały się do swojego środowiska, podczas gdy koty domowe musiały przystosować się do życia z ludźmi.

Książka staje się interesująca, gdy zaczyna badać naturę kotów, a dokładniej, jak natura i wychowanie mogą zmienić kota domowego. Kiedy kot nie musi już polować na własne pożywienie, staje się zwierzęciem bardziej towarzyskim. Na to, na co polują, wpływa również sposób ich wychowania. Jest krótka dyskusja na temat DNA i ewolucji. Nici DNA są pokazane jako przędza, która jest zarówno pomocna, jak i odpowiednia do tematu.


Najbardziej fascynującym pytaniem jest to, czy koty są naprawdę udomowione. Chociaż nie daje to ostatecznej odpowiedzi, zawiera kilka interesujących punktów do rozważenia, w tym odpowiedzi „tak i nie” na udomowienie.


„Koty - natura i wychowanie” to kolejna świetna pozycja w serii Science Comics. Pokazuje czasami surowe realia, z którymi borykają się koty, zarówno dzikie, jak i domowe. Jeśli myślisz, że wiesz wszystko o kotach, ta książka skłoni Cię do przemyśleń oraz dostarczy wielu nowych informacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)