3.5.21

Lorna Scobie, Królik! Króliki! Kroliczki!

Lorna Scobie, Królik! Króliki! Kroliczki! 

Wydawnictwo Amber

Okładka twarda 

Liczba stron 40


Króliki ciagle są u nas na topie. Najnowsza pozycja „Królik! króliki! Kroliczki!” Lorny Scobie bardzo nam się się spodobała i już kilkanaście razy ją czytaliśmy. 


Królik bardzo lubi być jedynakiem. Więc co ma zrobić, gdy jest zaskoczony nowym rodzeństwem? Trzeba wyznaczyć granice, aby przestrzeń i dobytek Królika pozostały tylko jego. A co, jeśli te granice zostaną przekroczone przez jeszcze więcej królików i króliczków?


Czy Lis  może pomoc królikowi ?  W końcu mówi: „Im więcej, tym weselej”…. Może Królik mógłby zostawić z ni królicze hordy brac... Co odkryje, gdy w końcu wróci z samotnych przygód?

Uszami, że cała historia była naprawdę urocza, a każdy nowy królik jest wyjątkowy na swój sposób. Ilustracje są śliczne i bardzo przyjemne,a akcja bardzo szybko się rozwija wraz z każdą kolejną stroną. Poza tym, mimo że myślałam, że wiem, co się znajdzie na następnej stronie nadal byłam mile zaskoczony. 


Książka zagłębia się w to, jak króliki myślą o rodzeństwie i jak sobie z nimi radzić. Bardzo polubiliśmy tę historie zwłaszcza chaotyczne mnożenie się króliczków na każdej stronie. Książka daje wiele radości, a wspaniały koniec wywoła uśmiech.


Gorąco polecam dla dzieci lub po prostu dla siebie jako uczta dla zmęczonego umysłu, potrzebująca czegoś kojącego. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)