9.5.21

Sharon Rentta, Tygrysek Tolek nurkuje. Wyprawy zwierząt odkrywców
Sharon Rentta, Tygrysek Tolek nurkuje. Wyprawy zwierząt odkrywców

Wydawnictwo Amber

Okładka twarda 

Liczba stron 40 


Wzywam wszystkich początkujących odkrywców ;) Seria „Wyprawy zwierząt odkrywców” zainspiruje do podążania za swoimi marzeniami.


Tygrysek Tolek jest inny niż jego koledzy i koleżanki: zamiast pływać, chce nurkować i poznać tajemnice morskich głębin. Bardzo dużo czyta i przygotowuje się na wyprawę. A co jest niezbędne, by spełnić marzenia? Odwaga, pracowitość, cierpliwość i... łódź podwodna domowej roboty.
Wspaniałe ilustracje ożywiają cały podwodny świat, od wielorybów i żółwi do krów morskich. Zawiera zabawne szczegóły, które można wskazywać i nazywać. Na samym końcu publikacji znajdują się krótkie biografie trzech niesamowitych postaci: Jacques Cousteau (badacz mórz i wynalazca), Sylvia Earle (oceanografka) i Ernest Everett Just (pionier biologii morskiej), które zainspirowały autorkę do napisania tej książki. 


Piękna książka o pasji, spełnianiu marzeń, determinacji i odwadze. Ilustracje rozbudzają wyobraźnię i pokazują jak niestety śmieci są bardzo dużym zagrożeniem dla morskich stworzeń.


Wyprawy zwierząt odkrywców to nowa seria autorki bestsellerowego cyklu W Zwierzaczkowie, Strażacy przy pracy, Pora na doktora, Na lotnisku). Dla wszystkich małych i dużych poszukiwaczy przygód.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)