11.5.21

Heather Amery - Camping out // The hungry donkey


Dzisiaj chciałabym Wam pokazać dwie książeczki z serii Usborne Farmyard Tales autorstwa Heather Amery. 


The Hungry Donkey


Ta urocza książeczka z obrazkami opowiada historię osła na farmie Apple Tree. Nazywa się Ears i mimo że mieszka na polu z dużą ilością trawy, zawsze jest głodny. Pani Boot i dzieci zabierają go na Wystawę, gdzie - po wywołaniu zamieszania próbą zjedzenia czapki - udaje się wygrać nagrodę. 

Camping Out

Ta zabawna opowieść dotyczy biwakowania; dzieci wpadają na pomysł rozbicia namiotu. Chaos nastaje, gdy przybywa krowa Daisy. Małe dzieci naprawdę lubią tę historię, ​​to zabawne, gdy Daisy ucieka z namiotem. bardzo prosta fabuła, która dobrze służy małym dzieciom.


Ilustracje są kolorowe i wesołe; dobrze współgrają z tekstem - oferują wskazówki do słów, które czytamy. Są pełne szczegółów, dzięki czemu wspaniale nadają się do rozmów z maluchami - świetne ćwiczenie dla ich rozwoju językowego. Na każdej stronie ukryta jest mała żółta kaczuszka, która sprawia, że ​​maluchy są zaangażowane w czytanie. 


Bardzo podoba mi się projekt serii Farmyard Tales: tekst jest podzielony na dwa poziomy; górna linijka jest krótka i prosta, a dolna dłuższa i bardziej złożona. Zostały zaprojektowane z myślą o młodych czytelnikach, zaczynając od prostszego tekstu, a następnie przechodzą do bardziej zaawansowanych. Zauważyłam, że format nadaje się równie dobrze do głośnego czytania dla małych dzieci. 


Bardzo interesująca seria, odpowiednia dla osób w różnym wieku i o różnym poziomie umiejętności. 


Jeśli szukacie pomocy lub rady w sprawie książek wydawnictwa Usborne, to zajrzyjcie koniecznie do @fairytalebooksforkids :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)