2.5.21

Emilia Dziubak - Rok w lesie puzzle. Rodzice i dzieci // Rok w lesie . Memo
Emilia Dziubak - Rok w lesie puzzle. Rodzice i dzieci // Rok w lesie . Memo 

Nasza Księgarnia Znacie książkę Rok w lesie? Myślę, że większość tak. Dzisiaj chciałabym Wam pokazać dwie najnowsze propozycje przygotowane przez Emilię Dziubak z bohaterami uwielbianej przez dzieci książki. 
Rok w lesie puzzle. Rodzice i dzieci 

W zestawie znajduje się 20 elementów, czyli 10 par do ułożenia z mieszkańcami lasu. Zabawa polega na łączeniu rodziców z dziećmi. Wśród par znalazły się niedźwiadki, jeże, żubry, ryjówki, borsuki, wiewiórki  czy szopy. Mój niespełna dwulatek już świetnie  sobie poradził z układaniem. 
Rok w lesie . Memo 

W pudełku znajduje się, aż 24 duże kafelki, czyli 12 par. Podczas gry w memo szukamy i łączymy w pary mieszkańców lasu – dziki, niedźwiadki, łosie, ale także krety czy gąsienice. Rozkładamy kafelki obrazkami do dołu i szukamy dwóch identycznych. Gdy znajdziemy parę, odkładamy ją na bok. Wygrywa ten, kto znajdzie więcej par. W przypadku najmłodszych proponujemy zacząć od kilku par i stopniowo dodawać kolejne, kiedy dziecko będzie już na to gotowe. „Rok w lesie. Memo” pozwala trenować pamięć, ćwiczy koncentrację i cierpliwość. 


Oczywiście znam Rok w lesie, ale nie posiadamy swojego egzemplarza na półce. Pora to zmienić, gdyż ilustracje Emilii Dziubak są zachwycające. Moje dzieci nie mogły oderwać się od puzzli jak i od Memo. Wydawnictwo zadbało o każdy szczegół, jak na przykład papierowa torba, w której zostały umieszczone puzzle i Memo, zaokrąglone bezpieczne rogi, a także twarda, wytrzymała tektura. Bardzo nam się podobają te dwie propozycje. Obłędne wydanie! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)