1.12.21

Chloé Perarnau, Orkiestra. Rusz w świat i znajdź zagubionych muzyków


Chloé Perarnau, Orkiestra. Rusz w świat i znajdź zagubionych muzyków

DrugaNoga

Okładka twarda 

Ilość stron 32


Maestro nie może znaleźć swojej orkiestry. Wygląda na to, że wszyscy wzięli urlop w tym samym czasie. Grupa muzyków, która wyruszyła w takie miejsca, jak Rosja, Japonia, Wybrzeże Kości Słoniowej i Islandia. Zadaniem czytelnika jest pomóc Maestro wyśledzić każdego członka orkiestry na czas wielkiego koncertu.


Każda rozkładówka przedstawia nową lokację i jest żywą mieszanką figurek, architektury i pojazdów, które tworzą trudną łamigłówkę. Muzycy są tam… gdzieś, a niektórzy są bardziej ukryci niż inni. Ta książka jest przeznaczona dla dzieci w wieku według mnie około 7+. 
Koncepcja tej książki jest bardzo dobra, muzycy i ich instrumenty są wizualnie interesujące i mają tendencję do wyróżniania się z tłumu, w połączeniu z różnymi elementami kulturowymi, każda scena jest bardzo zabawna. Oczy czytelników wędrują po ulicach mijając wesołych rybaków, tancerzy, łyżwiarzy, a nawet egipską mumię! Odnosząc się do strony, która pokazuje, jak wygląda każdy muzyk, czytelnik powinien być w stanie go wyśledzić.


Pocztówki od muzyków zapewniają szybki przegląd lokalizacji oraz kilka wskazówek, aby rozpocząć wyszukiwanie. Pismo wszystkich muzyków jest niezwykle podobne, ale różnią się w wyborze miejsca na wakacje.


Postacie Perarnau są zabawne i rysowane w szybki i nieskrępowany sposób. Autorka  pakuje każdą scenę i używa lekkiego punktu widzenia z lotu ptaka. Dla mnie najbardziej zabawne były ilustracje przedstawiające grecki port i Mardi Gras w Nowym Orleanie. Atramentowy kolor jest nakładany luźno, aby nadać dużo tekstury, a Perarnau wykorzystała białą przestrzeń w inteligentny sposób - bez tych obszarów spokoju kompozycje mogłyby bardzo łatwo stać się skomplikowane i trudne w nawigacji. To zabawna książka, która zachęca do koncentracji, jednocześnie pomagając budować wiedzę geograficzną.


W ostatniej rozkładówce (ostrzeżenie spoilera) widzimy podróżującego po całym świecie Maestro z jego muzykami, którzy z powodzeniem zjednoczyli się i grają koncert przed szczęśliwym tłumem, który po bliższym przyjrzeniu się przedstawia kilka postaci, które widzieliśmy na poprzednich stronach, co daje kolorową i różnorodną publiczność… przepiękna książka :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)