25.12.21

Barbara Supeł, Kapitan Kiwi. Pogromca Straszków

Barbara Supeł, Kapitan Kiwi. Pogromca Straszków

Wydawnictwo Zielona Sowa

Okładka twarda 

Ilość stron 64 


„Kapitan Kiwi. Pogromca straszków” to książka, która ukazała się już jakiś czas temu na rynku, ale właśnie niedawno pojawiła się w nowym dużym formacie, który pasuje do najnowszej części „Inspektor Kiwi”. 


Kapitan Kiwi zna doskonale wszystkie rodzaje lęku – i to z własnego doświadczenia! Dlatego pewnego dnia postanawia zostać Nieustraszonym Pogromcą Strachów. Tak -  przecież nikt inny tylko on potrafi poskromić czeluście straszliwego odpływu wanny, obłaskawić ruchome schody albo przeprowadzić małe kaczuszki przez bardzo ruchliwą ulicę. 
Kapitan Kiwi to również przezabawna i urocza wierszowana opowieść. Przygody Kapitana Kiwi napisane są lekkim językiem i czyta się błyskawicznie, wręcz jednym tchem. Akcja książki jest dynamiczna, pełna zwrotów akcji, niesamowicie rytmiczna. 


Dzięki tej części dziecko oswoi się z tematem, którego się boi.  dzięki odważnemu bohaterowi dzieci nabiorą pewności siebie i zauważą, że rzeczy, których się lękają nie są tak straszne, jak im się wydaje. 


Na uwagę również zasługują urocze, zabawne i kolorowe ilustracje. Bohaterowie od razu wzbudzili moja sympatię. Wydanie jest piękne w twardej eleganckiej oprawie i dużym wygodnym formacie. Idealnie nada się na prezent. 


Znów niesamowicie się ubawiłam podczas lektury. Jesteśmy zachwyceni. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)