24.12.21

Ana Gallo, Victor Escandell, Zagadki detektywistyczne. Nauka

Ana Gallo, Victor Escandell, Zagadki detektywistyczne. Nauka

Wydawnictwo Debit

Okładka twarda 

Ilość stron 64 


Dziś chciałabym Wam pokazać księgę zagadek, zawierającą 25 wyzwań skupionych na nauce, czyli „Zagadki detektywistyczne. Nauka” od Wydawnictwa Debit. 


Nie jest to tylko książka, w której stawiamy czoła wyzwaniom czy tajemnicom, które każdy jako czytelnik odkrywa. To tylko jedna opcja, druga to zabawa. Możemy przejąć inicjatywę, aby przeczytać zagadki z rodziną lub przyjaciółmi i rywalizować (oczywiście w zdrowy sposób), aby zobaczyć, kto lub która grupa zdobędzie więcej punktów za wyzwania. Ponadto, gdy już zagrasz, możesz rzucić wyzwanie innym, będąc sędzią, aby książka nie straciła wdzięku, gdy znasz odpowiedzi.


Oferuje nam 25 różnych wyzwań, do których przypisany jest poziom trudności (od 1 do 6) oraz odpowiadająca każdemu poziomowi ilość punktów do dodania do końcowej sumy. Wśród tych wyzwań niektóre wymagają użycia logiki, podczas gdy inne proszą, abyśmy byli bardziej kreatywni i użyli wyobraźni.

Dodatkową iskrą tych zagadek jest to, że nie tylko musisz znaleźć odpowiedź, ale także spróbować wyjaśnić przyczynę lub zjawisko, na którym się ona opiera. Każda z tych tajemnic zawiera zatem prawo lub zasadę naukową z przedmiotami: fizyka, geografia, optyka, nauki przyrodnicze, chemia, geologia, astronomia, meteorologia, biologia i badania.


Przed znalezieniem rozwiązania prosi nas, abyśmy znaleźli je metodą naukową (zredukowaną): obserwuj, zadawaj pytania, formułuj hipotezy i dedukuj. Po prostu używaj rozumu. 


Za każdym razem, gdy znajdziesz rozwiązanie zagadki, na ostatnich stronach znajdziesz naukowy klucz do każdej z zagadek, aby lepiej zrozumieć zjawisko lub prawo, na którym się ona opiera. Dodatkowo przedstawia Ci mały eksperyment związany ze sprawą, abyś sam mógł to sprawdzić.


Niektóre nie dają opcji przeprowadzenia eksperymentu, dlatego powstaje sekcja Myśl, w której rzucane są pytania, aby zastanowić się nad tym.


Wreszcie ilustracje tych zagadek mają dwukolorową podstawę: czarną i inny kolor, który zmienia się w zależności od zagadki, co czyni je bardzo uderzającymi i wyjątkowymi. Cudowne wydanie! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)