16.12.21

Zimowe opowieści na Boże NarodzenieZimowe opowieści na Boże Narodzenie 

Wydawnictwo Olesiejuk 

Okładka twarda 

Ilość stron 40 


„Zimowe opowieści na Boże Narodzenie” to kolejna książka z serii „Ilustrowana Klasyka”. Bardzo się cieszę, że tak rewelacyjne wydanie trafiło w moje ręce. Wspaniale się prezentuje w naszej domowej biblioteczce. 


W tej jakże obszernej publikacji znajduje się, aż 14 najpiękniejszych utworów, należących do klasyki literatury. Są w nim zarówno znane baśnie Hansa Christiana Andersena czy braci Grimm, jak i zimowe oraz świąteczne historie Aleksandra Puszkina, Karela Capka, Selmy Lagerlof czy Marii Dąbrowskiej.
W zbiorze tym znalazły się takie klasyki jak Dziewczynka z zapałkami czy Królowa Śniegu. A także Choinka, Pani Zima, O dwunastu miesiącach, Zamieć czy Dziadek Mróz. Opowieści te są piękne, wzruszające, chwytające za gardło i skłaniające do refleksji.


Książka ma przepiękny, duży format, zbliżony do A4, więc prezentuje się obłędnie i wyjątkowo. Nada się zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy kochają baśnie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)