13.4.22

Michael Bond, Paddington w ogrodzie // Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru

Michael Bond, Paddington w ogrodzie // Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru  

Znak 

Okładka twarda 

Ilość stron 32 


Jestem ogromną fanką Misia Paddingtona i bardzo czekałam na te dwie książeczki :)  


Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru 

Na peronie stacji kolejowej stał samotny miś. Przybył z Mrocznego Zakątka Peru i marzył o domu pełnym ciepła i miłości. „Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem”, przeczytali państwo Brownowie na tabliczce zawieszonej na szyi zwierzaka. Ale jak to zrobić? Zamieszkać z niedźwiedziem pod jednym dachem? Tak rozpoczyna się historia jednego z najsłynniejszych misiów świata – Paddingtona!


Paddington w ogrodzie 

Kawałek grządki wyłącznie dla siebie! Tylko tego brakowało na liście miłych rzeczy, które mogą spotkać kogoś, kto jest niedźwiedziem i mieszka u państwa Brownów. Tym bardziej że zbliża się Dzień Ogrodnika, a wraz z nim konkurs, który Paddington bardzo chciałby wygrać. Jedyne, co może mu stanąć na przeszkodzie, to dziwnie zdenerwowani robotnicy z sąsiedniego placu budowy. Czyżby miało to coś wspólnego ze słoikiem marmolady, który miś zostawił na trawniku?


Ilustracje są wspaniałe - jak zawsze w tej serii. Jasne, piękne i pełne emocji; bogato szczegółowe i oferują wiele do oglądania. Sciśle dopasowane do tekstu, co wspiera małe dzieci w ich zrozumieniu i rozwoju językowym, odpowiednie nawet dla małych dzieci. Jest to dość długa lektura dla dzieci w tym wieku, więc może być konieczne przeczytanie jej w częściach.

Cudowne przesłanie, by pozostać wiernym sobie; nawet przy wszystkich pozornych błędach Paddingtona, wszystko zawsze w końcu mu się udaje, ponieważ nigdy nie próbuje być kimś innym. Oczywiście marmolada czasami pomaga!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)