20.4.22

Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsza gra Miau Hau Kwa


Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsza gra Miau Hau Kwa 

Wydawnictwo Egmont 


Jak już doskonale wiecie jesteśmy wielkimi fanami Akademii Mądrego Dziecka i zbieramy praktycznie wszystkie książki oraz gry z tej serii. Na blogu pokazywałam Wam jakiś czas temu gry - Zwierzątka, Przyjaciele oraz Mniam! A dzisiaj przyjrzymy się grze Miau Hau Kwa.


W zestawie znajduje się 48 dwustronnych żetonów zwierząt oraz drewniany znacznik pingwina. Gra skierowana jest do dzieci w wieku 2-4 lat, czas rozgrywki to około 15 minut. 


Gracze starają się rozpoznać dźwięki zwierząt, a potem jak najszybciej przykryć dłonią odpowiedni żeton lub chwycić figurkę pingwina. Za poprawne odpowiedzi otrzymują żetony. Gracz z największą liczbą żetonów na końcu gry wygrywa. W instrukcji znajduje się propozycja trzech wariantów gry o rożnym poziomie trudności. Z grą „Miau! Hau! Kwa!” dziecko ma szansę nauczyć się nazw zwierząt, a przy okazji w bezpiecznym środowisku przekonać się, jakie emocje towarzyszą wygranej, a z jakimi trzeba się zmierzyć przegrywając rozgrywkę. 


Dwulatek dynamicznie rozwija się poznawczo, emocjonalnie i społecznie. To idealny moment na wprowadzenie pierwszych gier planszowych. Dostarczą one stymulacji w wielu aspektach rozwoju. 


W grze „Miau! Hau! Kwa!” dzieci poznają zwierzęta oraz uczą się, jakie wydają dźwięki. Dodatkowo ćwiczą spostrzegawczość, refleks i aparat mowy


Elementy te są wytworzone z bardzo grubej tektury, a także bezpiecznie zaokrąglone. Propozycja ta jest idealna do wprowadzenia dziecka w świat pierwszych gier planszowych. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)