29.4.22

Rachel Ignotofsky, Co się kryje w kwiatku?

Rachel Ignotofsky, Co się kryje w kwiatku? Fascynujące ciekawostki przyrodnicze

Nasza Księgarnia 

Okładka twarda 

Ilość stron 48 


„Co się kryje w kwiatku? Fascynujące ciekawostki przyrodnicze” ma na celu wychowanie młodych naukowców poprzez pielęgnowanie ich ciekawości świata przyrody – zaczynając od tego, co jest w kwiatach.


Początkujący naukowcy mogą zacząć odkrywać świat dzięki temu wspaniałemu wprowadzeniu – od nasion, przez korzenie, po kwiaty. Charakterystyczny styl Rachel Ignotofsky i wciągający, pouczający tekst wyraźnie odpowiada na wszelkie pytania, jakie dziecko (lub dorosły) może mieć na temat kwiatów.

Ilustracje w tej książce są naprawdę niesamowite. Są one pełne głębokich, bogatych kolorów, które pasują do tonu książki, ponieważ każda strona zawiera najdrobniejszy szczegół tego, z czego składa się kwiat i co jest w środku. Lektura ta objaśnia wszystko w łatwych do zrozumienia terminach, które zrozumie nawet małe dziecko. Jest to książka, która będzie rosła wraz z dzieckiem i można jej używać jako podręcznika. Powinna inspirować wszystkich do sadzenia nasion i obserwowania, jak rosną.


Absolutnie wspaniała, a także pouczająca! Każda strona jest w pełni ilustrowana od krawędzi do krawędzi, tworząc wspaniałe panoramiczne tło dla tekstu edukacyjnego. Nie tylko ogólny efekt jest wspaniały, ale podobały mi się drobne szczegóły, takie jak subtelne oznaczanie kwiatów na wielu stronach. Skupia się głównie na ilustracjach — dzięki temu dzieci będą uczyć się o roślinach, ale ma to być bardziej wprowadzenie do roślin niż pełny tekst edukacyjny. Ta książka byłaby idealnym dodatkiem do każdej klasy, aby wzbudzić zainteresowanie uczniów roślinami. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)