2.4.22

Dlaczego? Kiedy? Jak? Poznajemy nasze ciało

Dlaczego? Kiedy? Jak? Poznajemy nasze ciało

Wydawnictwo Sam

Okładka twarda 

Ilość stron 16 


Seria „Dlaczego? Kiedy? Jak ?” jest naszą ulubioną, więc każda nowa książeczka trafia na półkę. Tym razem skupiamy się na ciele. 


Skąd się biorą dzieci? Dlaczego musimy myć zęby? Dlaczego czasami mamy gorączkę? I dlaczego nasze serce bije szybciej, kiedy biegamy? Odżywianie, trawienie, oddychanie, krążenie krwi, kości i mięśnie - są przybliżone i wyjaśnione w zabawny sposób za pomocą ekscytujących klapek. 


To, co oferuje ta książka, to świetne kino. Podoba mi się treść, poziom trudności, montaż i ilustracje. A także klapki. Dlaczego? Kiedy? Jak? Książki z tej serii wiekowej są dość złożone. A to jedna z lepszych książek o ciele, jakie znajdziesz.

Zaletą tej publikacji jest to, że pozostanie aktualna przez długi czas. Zainteresuje nie tylko 4-latka, ale i 7-latka. 


Teksty są nieco dłuższe, tematy trudniejsze, a książka momentami dość pogłębiona. Omówione zostały  następujące tematy:

ciąża, wzrost, części ciała,  Kości/Szkielet

mięśnie,  krążenie krwi i oddychanie, jedzenie i trawienie, choroby wywołane przez wirusy i bakterie, higiena, emocje. 


Ogólnie rzecz biorąc, tematy są bardzo obszerne i dotyczą również zagadnień, których nie  znalazłam w innych książkach, lecz  tylko w ograniczonym zakresie. Na przykład patogeny lub zaopatrzenie w tlen.


Dla dzieci w wieku od 4 lat jest to prawdziwa książka non-fiction, która może prowadzić do wielu interesujących rozmów. Książka została skonsultowana z lekarką. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)