1.4.22

Marta Krzeminska - co i jak ? Dlaczego ludzie chorują

Marta Krzeminska - co i jak ? Dlaczego ludzie chorują? 

Wydawnictwo Wilga 

Okładka twarda 

Ilość stron 56


Wydawnictwo Wilga uraczyło nas już jakiś czas temu arcyciekawymi książkami popularnonaukowymi. Mianowicie serią Co i jak. W naszej biblioteczce mamy „Dlaczego słońce świeci?” oraz „Dlaczego deszcz pada?” autorstwa Marty Krzemińskiej. Teraz do nich dołączył egzemplarz „Dlaczego ludzie chorują?” 


Skąd się bierze przeziębienie? Jak leczyć katar? Czym wirusy różnią się od bakterii? Jak działa szczepionka? Co to jest prześwietlenie? Co to jest epidemia? Kiedy trafia się do szpitala? Kto robi operację, a kto leczy zęby? Na te oraz wiele innych pytań znajdziecie w tej książce. 

 
Książka  pełna kolorowych i przykuwających wzrok ilustracji. Oprócz oczywiście interesującego tekstu, który napisany jest prostym i i łatwym do zrozumienia  językiem. Na samym końcu znajdują się ważne informacje do zapamiętania. Bardzo podobają mi się ta publikacja, które na pewno ułatwi zrozumienie trudnych do wyjaśnienia kwestii, ale także zainteresuje czytelnika różnorodnymi ciekawostkami.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)