7.4.22

Kate i Jol Temple, Miejsce na skale

Kate i Jol Temple, Miejsce na skale 

Wydawnictwo Kropka

Okładka twarda 

Ilość stron 32 


„Miejsce na skale” autorstwa Kate i Jol Temple opowiada o fokach, które musiały opuścić swój dom i szukać nowego miejsca do życia.


To bardzo ciekawa historia, którą można czytać z dwóch punktów widzenia, pokazując, że każda historia może mieć dwie strony właśnie. 


Kiedy po raz pierwszy czytasz tę historię, od początku do końca, czytasz przejmującą historię o trzech fokach, które wyraźnie pokazują, że foka matka i jej malusia foczka nie są mile widziane na ich skale. Te trzy foki twierdzą, że na ich skale nie ma miejsca dla nikogo innego, chociaż ilustracje pokazują, że na skale jest dużo miejsca dla matki i jej dziecka.

Kiedy czytasz historię od tyłu, odkrywasz zupełnie inny punkt widzenia. Tym razem tekst opowieści jest pełen nadziei, ponieważ trzy foki witają matkę i malusią foczkę na swojej skale. Mieszkańcy skały rozumieją, że matka i jej dziecko nie mogą wrócić do własnego domu. Mieszkańcy skały okazują wielkie współczucie i empatię.


Świetnie napisana historia, która ilustruje, jak potężne są słowa.  Przesłanie może być wykorzystane do zademonstrowania włączenia lub wykluczenia jako codziennego doświadczenia dziecka podczas interakcji z innymi dziećmi na całym świecie.


Terri Rose Baynton po mistrzowsku stworzyła ilustracje, które zawierają wyraz twarzy  odpowiedni dla każdego z punktów widzenia historii. Wybór palety kolorów m tworzy doskonały nastrój dla treści i scenerii opowieści. Jak najbardziej polecam! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)