16.4.22

Dr Seuss, Kot Prot
Dr Seuss, Kot Prot 

Media Rodzina

Okładka twarda 

Ilość stron 


Wszechobecne książki Dr Seussa prawdopodobnie nie wymagają recenzowania – wszyscy je czytaliśmy i wszyscy czytaliśmy je naszym dzieciom i wszyscy je kochamy do granic możliwości, ale oczywiście przegląd książek dla dzieci nie byłby kompletny bez hołdu dla jednego z najpopularniejszych na świecie autorów dla dzieci.


W książce „Kot Prot” tkwi nieodłączna magia. Fabuła uosabia niegrzeczność i ekscytację przekraczającą najdzikszą wyobraźnię każdego dziecka i do dziś może wpędzić każdego nadopiekuńczego rodzica w konsternację, nie wspominając o dziecku żądnym przygód.


Dzieci zostawione przez matkę? Obcy w domu? Gadający kot? Znęcanie się nad zwierzętami (ryby w czajnikach, rzeczy w pudełkach)? Skandal !
Oczywiście sukces tej książki to coś więcej niż tylko zachwycająca niegrzeczność. Umiejętny nonsensowny wierszyk i jego interesujący rytm sprawiają, że czytanie na głos jest czystą przyjemnością. tempo, słownictwo – wszystko to jest ponadczasowe, a Stanisław Baranczak to mój mistrz.


Ilustracje to coś nieporównywalnego – zarówno pod względem wykonawczym, jak i projektowym. Tych retro, trójkolorowych stron z przeszłości po prostu nie da się zrobić dzisiaj, nie wyglądając na śmieszne – są one materiałem z pysznej literackiej przeszłości dawno minionej i powinny tak pozostać, aby można je było podziwiać i wzdychać.


Co za przyjemność móc ponownie odwiedzić nasze dzieciństwo dzięki tej książce. „Kot Prot” powinien znaleźć się w każdej domowej bibliotece, chociaż moje dzieci mówią, że powinien nazywać się Kot Psot ;) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)