24.11.21

Krok po kroku - Lena i Ignaś poznają świat // Hania i Staś poznają światKrok po kroku - Lena i Ignaś poznają świat // Hania i Staś poznają świat 

Wydawnictwo Wilga 

Okładka twarda 


Seria „Krok po kroku” należy do naszych ulubionych, więc dwa najnowsze egzemplarze musiały się pojawić w naszej biblioteczce :) 

 

Kartonówka 

W najnowszym tomie serii „Wspaniały prezent” Hania i Staś zdobywają ważną umiejętność dawania i otrzymywania prezentów. Czy obdarowywanie innych może być równie przyjemnie jak dostawanie? Książeczka odpowiada na pytania: Jak się zachować, gdy dostanę prezent? Co zrobić, gdy prezent mi się nie podoba? Jak przygotować prezent od serca?

 

Krok po Kroku „Cześć, to my” to tytuł dedykowany nieco starczym czytelnikom, z grupy wiekowej 3-5 lat. Jej bohaterowie, rodzeństwo 3-letni Ignaś i 5-letnia Lena każdego dnia dowiadują się czegoś nowego, zdobywają nowe umiejętności, podejmują wyzwania i uczą się radzić sobie z trudnymi sytuacjami.  W tomie mali bohaterowie przeprowadzają się z rodzicami do nowego domu, tuż obok Hani i Stasia znanych z wcześniejszych książeczek w serii Krok po kroku. Wszystko wokół jest nowe i nieznane. Dzieci poznają sąsiadów, inne dzieci z sąsiedztwa, zyskują nowych przyjaciół. Przy okazji odkrywają tajemnice sztuki nawiązywania nowych znajomości, zdobywają umiejętność adaptacji, akceptacji i pokonywania nieśmiałości. Dowiadują się też, czy można rozmawiać z nieznajomymi.


Bohaterowie tych książeczek są po prostu uroczy i od razu wzbudzili naszą sympatie. Opowiadania nie są zbyt długie, czcionka duża, więc zarówno mój dwulatek jak i trzylatek bardzo chętnie słuchali. Książki wydane są w twardej oprawie z pięknymi ilustracjami. Przemyślane, pomysłowe, mądre. Doskonałe do wspierania rozwoju, jak i zapewnienia rozrywki. Polecam jak najbardziej, bo moim dzieciakom przypadły do gustu ! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)