22.11.21

Jak widzę świat. Tygrysek odczuwa radość // Królik już się nie złości

Jak widzę świat. Tygrysek odczuwa radość // Królik już się nie złości

Wydawnictwo Olesiejuk 

Okładka twarda 

Ilość stron 32 


Dwie kolejne nowości od Wydawnictwa Olesiejuk z serii Disney’a „Kubuś i Przyjaciele”, które dołączyły do naszej biblioteczki. 


Tygrysek odczuwa radość 

Tygryska przepełnia radość. Okazuje ją w sposób spontaniczny, żywiołowy i… nieokiełznany. Dając upust swojemu bujnemu temperamentowi, nie myśli o skutkach swego zachowania ani o tym, jak odbierają je inni. Po wybuchu radości przychodzi jednak refleksja – czy ta żywiołowość musi wiązać np. ze spadającymi z półki zabawkami albo guzem na głowie?
Królik już się nie złości 

Królik jest pracowity, sumienny i zapobiegliwy, więc gdy coś mu się nie udaje bądź go zaskakuje, łatwo wpada w złość. Królik krzyczy, rzuca rzeczami, fuka coraz bardziej naburmuszony, coraz bardziej wściekły… Uporanie się z tymi emocjami to nie lada sztuka. Na szczęście ma przyjaciół, którzy pomagają mu zobaczyć, gdzie jest źródło złości, a tym samym poradzić sobie z poczuciem winy.


Na każdej stronie zostały umieszczone pytania, które sprawdzają skupienie dziecka, a także rozumienie czytanej treści przez starszaków. Książeczki zostały wydane w niewielkim kieszonkowym formacie oraz twardej oprawie. Całości dopełniają kolorowe i zabawne ilustracje z ulubionymi bohaterami. 


Podoba mi się to, że obydwie książeczki zostały opatrzone wstępem, w którym psycholożka dziecięca podpowiada, jak wspierać dziecko w rozwoju i jak pomóż zrozumieć emocje. Proste, pełne ciepła, uroku i sympatycznych bohaterów. Piękne wydania, które sobie szczególnie upodobał mój Mateusz :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)