16.4.21

Bethan Stevens, Kapryśne wróżki


Bethan Stevens, Kapryśne wróżki

Zielona Sowa

Okładka twarda 

Liczba stron 32 


Podejrzewam, że większość ludzi, zwłaszcza ci najmłodsi, uważają, że wróżki to urocze, miłe małe stworzonka, ale nie jest to prawdą w odniesieniu do całej rasy wróżek. Szczególnie najmniejsze są kapryśne, ale czasem i do tego zrzędliwie! Stanowczo odmawiają wykonywania niektórych prac, a także są wręcz niegrzeczne w stosunku do ptaków, które proszą o pomoc. Kapryśne wróżki traktują pszczoły i Mysz w podobny sposób, ignorując ich słowa o głodnym goblinie, szukającym pożywienia; i są tak zajęte zrzędzeniem, że nie zauważają…


Po resztę odsyłam do książki ;) 

Kapryśne wróżki to przezabawna książka, która mówi nam, że czasami można być zrzędliwym! Lektura ta pomoże dzieciom rozwinąć podstawowe umiejętności życiowe oraz społeczno-emocjonalne. Dzieci nauczą się jak rozpoznawać, adresować i zarządzać  emocjami.


Ta debiutancka książka Bethan Stevens pełna jest wizualnego humoru; Uwielbiam portret tych zrzędliwych, kapryśnych, marszczących brwi, tupiących wróżek, które pod wieloma względami są podobne do ludzi. Emocje i wyrażenia, które Bethan stworzyła w ilustracjach są po prostu wyjątkowe. Tak pełne zrzędliwości z życia wzięte! Historia opowiedziana jest z ogromnym humorem i na pewno zabawi całą rodzinę. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)