9.4.21

365 wierszy i rymowanek na każdy dzień



365 wierszy i rymowanek na każdy dzień

Wydawnictwo Wilga 

Okładka twarda 

Liczba stron 400


Uwielbiam prozę, ale poezje wręcz kocham i ubóstwiam. I właśnie takiej książki brakowało w mojej bibliotece. Pięknej wizualnie i z samymi najlepszymi wierszami. 


„365 wierszy i rymowanek na każdy dzień” to doskonały prezent dla miłośnika poezji. Książka jest prawdziwym grubaskiem, bo znajdziemy w niej całą masę wierszy na okrągły rok i na każdą porę. Chociaż to wydanie jest tak i interesujące, że na pewno można po nie sięgnąć częściej niż tylko raz dziennie :D 






W środku znajdują się wiersze takich autorów i autorek jak Aleksander Fredro, Jan Brzechwa, Adam Asnyk, Julian Tuwim, Ignacy Krasicki, Maria Konopnicka, Bronisława Ostrowska, Janina Porazińska, Wanda Chotomska i wielu wielu innych. 


Bardzo podoba mi się forma kalendarza i uważam, że także spodoba się maluchom ze względu na codzienny rytuał, który można wprowadzić i tym samym zachęcać od najmłodszych lat do czytania poezji. Poza tym przy niektórych wierszach zaznaczono typowe i nietypowe święta np. Dzień Mamy, Dzień Rodzeństwa, Światowy Dzień Sportu, Dzień Niezapominajki, Światowy Dzień Majsterkowicza, Dzień Miłośników Książek, Dzień Piegów, Dzień Czekolady i to także jest doskonałe wprowadzenie do dyskusji na wiele ciekawych tematów. Na uwagę zasługuje również piękne wydanie w twardej oprawie, ze słodkimi kartkami, utrzymane w pięknych, kolorowych barwach, z subtelnymi rysunkami. 






Wspaniała publikacja. Jestem zachwycona i będę Wam codziennie o niej przypominać, gdyż myślę, że takie klasyki warto mieć u siebie na półce. 400 stron wspaniałej lektury zarówno dla małych, jak i dużych. Przepiękny zbiór ponadczasowych utworów. 


Książkę możecie kupić TUTAJ

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)