24.4.21

Akceptuję co czuję- Przyjaźń // Kłócimy się godzimy


Akceptuję co czuję- Przyjaźń // Kłócimy się godzimy 

Harper Kids Polska 


Dzisiaj chciałabym Wam pokazać dwa Zeszyty ćwiczeń z serii Akceptuję co czuję „Przyjaźń” oraz „Kłócimy się godzimy” opracowane przez Margot Fried-Filliozat, trenerkę relacji interpersonalnych, która prowadzi warsztaty z edukacji afektywnej, oraz Isabelle Filliozat, psychoterapeutkę i guru pozytywnego rodzicielstwa we Francji, autorkę takich bestsellerów jak W sercu emocji dziecka i Próbowałam już wszystkiego. 


Przyjaźń. Jak się zaprzyjaźnić i przyjaźnić. Akceptuję, co czuję

Przyjaźń to temat, który zajmuje małe dzieci od najmłodszych lat. Zaraz po wejściu do szkoły zawiązują się przyjaźnie i rodzą się preferencje. Ale w tym wieku przyjaźń to wciąż dość odległa kwestia. Przyjaźnie znikają, gdy się pojawiły, ale bardzo szybko, gdy dzieci dorastają, przyjaźń staje się znacznie ważniejsza i tutaj staje się trochę trudna. Dzieci czasami mają z tym mały problem, boją się, że zostaną odrzucone, boją się, że nie utrzymają przyjaźni,… Ten zeszyt ćwiczeń jest pełen działań, które pozwolą dzieciom zrozumieć, jak przezwyciężyć te problemy w relacjach za pomocą prostych narzędzi do zrozumienia, jak utrzymywać przyjacielski związek. Książki pełne humoru z radosnymi ilustracjami. Kłócimy się, godzimy się. Akceptuję, co czuję

Główną ideą tej książki jest pomoc dzieciom w zrozumieniu, że konflikty nie są z natury złe, że mamy prawo się nie zgadzać, a nawet złościć, i że możemy znaleźć pokojowe rezultaty. Możemy nawet się uczyć rzeczy o sobie i innych poprzez konflikt!


Te notatniki można zaproponować  dzieciom w wieku od 3 lat, ale wydaje mi się, że jest trochę za młody, jednak oczywiście zależy to od dzieci. Zadania są czasem zabawne i dobrze przemyślane, aby zaangażować dzieci. Działania te stawiają dzieci w takiej sytuacji, że mają bardziej konkretny obraz przyjaźni oraz złości i tego, jak dobrze jest nimi zarządzać.


zeszyty są przemyślane i bardzo dobrze wykonane. Uważam, że poruszane tematy są istotną częścią życia dziecka. doskonała książka do nauczania dzieci w jaki sposób  mogą rozwijać pierwsze relacje społeczne. Bardzo praktyczna, jest też broszura dla rodziców, aby jak najlepiej wspierać ich dzieci w tej podróży. Proste, ciekawe zadania i zagadnienia pomogą dzieciom zmierzyć się ze swoimi lękami, poznać emocje i wzmocnić pewność siebie.

1 komentarz:

  1. Jako psycholog dziecięcy, bardzo cieszę się, że takie książki powstają.

    OdpowiedzUsuń

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)