21.4.21

Antti Nikunen, Leon i Lena poznają ciało człowieka

Antti Nikunen, Leon i Lena poznają ciało człowieka

Media Rodzina

Okładka twarda 

Liczba stron 48


Najbardziej optymistyczna książka dla dzieci,  tego lata bada ludzkie ciało. Książka „Leon i Lena poznają ciało człowieka”, napisana i zilustrowana przez Antti Nikunena, kontynuuje serię książek o Leonie i Lenie. Jakiś czas temu zapoznałam się z samochodami i bardzo mi się spodobała. 


Jak dana osoba widzi, wącha, smakuje i słyszy? Co się dzieje, gdy się denerwujesz? Jak pokarm przechodzi z żołądka przez jelita? Jak działa oko? Dlaczego włosy i paznokcie rosną? Co to właściwie jest guz? Wszystko, co istotne w człowieku: części ciała, zmysły, kości i mięśnie, rany i siniaki ... Te i bardzo wiele innych zagadnień zostaje poruszonych w tej interesującej książce. Zalecany wiek książki to 5+ i na pewno odnajdzie humor w zabawnych tekstach, ale nawet 50-latka zachwyci trwać jak i grafika  Kolorowa ilustracje w przyjemny sposób prezentuje treści, a pod okiem pielęgniarki poznają wszystkie tematy od stop do głów.


Zabawna, funkcjonalna książka obrazkowa przechodzi przez całe ludzkie ciało od stóp do głów: mózg i emocje, narządy wewnętrzne, serce i naczynia krwionośne, skórę i włosy. Genialne wydanie, które w bardzo przystępny i ciekawy sposób porusza trudne tematy. Jak najbardziej polecam. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)