10.4.21

Basia w zoo

Basia w Zoo

Egmont 


Lubimy Basię i lubimy zwierzątka, więc najnowsza gra od Egmontu jest jak najbardziej pożądana ;) 


Basia to rezolutna, wesoła, twórcza, kreatywna,  ale i potrafi się złościć, nie lubi sprzątać, marzy o własnym zwierzątku, bywa zazdrosna o młodsze rodzeństwo. Zarówno jedna jak i druga książka pomoże maluchom zrozumieć świat oraz jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Dzięki przygodom Basi najmłodszy czytelnik będzie przeżywał sytuacje, z którymi spotka się na co dzień. Choć często są to sytuacje trudne, stresujące to dowie się jak proste mogą być rozwiązania i odpowiedzi.


„Brat Basi, Janek, dostał od kuzyna stary telefon komórkowy. Tym, co najbardziej go zachwyciło w telefonie, był aparat fotograficzny. Janek robił więc mnóstwo zdjęć członkom rodziny, ale nie wszyscy byli tym zachwyceni. Dlatego kiedy Tata wpadł na pomysł, by wybrać się do zoo i fotografować zwierzęta, Basia i reszta rodzinki ochoczo przystali na ten pomysł.Sięgając po grę „Basia w zoo” można dołączyć do rodzinnej wyprawy z Basią i podjąć wyzwanie, jakim jest zgromadzenie jak największej liczby zdjęć ze zwierzętami. Gracze po kolei odkrywają zakryte kafelki ze zwierzętami rozłożone na stole. Należy tylko uważać, aby nie zebrać pary tych samych zwierząt albo zbyt wielu kafelków w tym samym kolorze tła. Pod koniec gry, kiedy skończy się możliwość dobierania kafelków, gracze liczą punkty z zebranych zwierzaków. Ten który ma ich najwięcej, wygrywa grę.” 


„Basia w zoo” to gra, która dorasta wraz z dziećmi, bo posiada aż trzy wersje reguł:

- wersję podstawową, przeznaczoną dla 2-4 graczy powyżej piątego roku życia

- wersję dla młodszych graczy, w którą można grać z dziećmi od czwartego roku życia

- wariant dla starszych dzieci, łączony z podstawową wersją gry, który może być atrakcyjny nawet dla ośmiolatków.


Ale ja bym dodała do tego jeszcze jeden poziom - gra Memo dla dwulatka. Właśnie tak się bawimy z moim synem, który bardzo lubi Basię i Miśka Zdziśka i jednocześnie kocha wszystkie zwierzątka. Żetony i przedstawione zwierzątka są autentyczne i bardzo ładne, a także trwałe, gdyż wykonane z grubej tektury. W skald wchodzi aż 36 kafelków ze zwierzętami i 8 żetonów z postaciami. Więc my także znaleźliśmy sposób na tę grę i bardzo polecamy :) idealna dla fanów Basi i na rodzinne sobotnie popołudnie  :) 

 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)