20.4.21

Barbara Supeł, Staś Pętelka. Przeprowadzka

Barbara Supeł, Staś Pętelka. Przeprowadzka 

Zielona Sowa 

Okładka twarda 

Liczba stron 48 


Staś Pętelka to starszy brat Jadzi. Kochamy Jadzię, więc powoli zaczynamy kompletować tę serię i to już  nasza trzecia książeczka o przygodach tego chłopca. 


W najnowszej książce Stasia i jego rodzinę czeka zmiana mieszkania na większe, a tym samym sprzedaż starego i remont nowego. Rodzice biegają na zmianę do urzędów, notariusza, załatwiają kredyt. Kiedy jednak dostają nowe mieszkanie Stasiowi wcale nie podoba się, ż jego pokój jest szary, bury i ponury. 

Staś Pętelka to sympatyczny chłopiec, który przeżywa wiele sytuacji typowych dla kilkulatków... oraz wiele całkiem nietypowych. W tej książeczce poznamy nowe słowa takie jak kredyt, deweloper czy remont oraz wszelakie procedury z tym związane. Dzięki tej uroczej książce przeprowadzka wcale nie będzie taka straszna. Napisana przyjaznym językiem z całym szeregiem sympatycznych bohaterów. 


Seria o Stasiu przeznaczona jest dla starszych dzieci około 4-5 lat, gdyż tekstu w środku znajduje się sporo. Chociaż z drugiej strony można spokojnie czytać np. po jednym rozdziale tym młodszym maluchom. W każdym razi jest Idealna do samodzielnego czytania.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)