1.3.21

Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką - Jajko // Papier

Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką - Jajko // Papier 

HarperKids Polska 


Nowa seria „Akademii Mądrego Dziecka. Przygody z nauką” to nic innego jak genialne eksperymenty. Każda część zawiera 10 prostych, ale fascynujących doświadczeń, które są dostosowane do wieku przedszkolaków i początkujących uczniów. Mali czytelnicy, wykorzystując proste składniki, sami odkryją prawa nauki, przy okazji świetnie się bawiąc. Bo nic tak nie sprzyja nauce jak zabawa. W tym miesiącu wybraliśmy Jajko oraz Papier, ale na rynku ukazała się także Cytryna. 


Jajko 

HarperKids Polska

Okładka twarda 

Liczba stron 32


Jak sprawdzić wiek jajka? Skąd wiadomo, czy w środku jest kurczak? Czy skorupka może być przezroczysta? Kręcąc jajkiem, dzieci poznają siłę bezwładności; a gotując je, odkryją, jak ciepło zmienia ciecz w ciało stałe.Papier 

Oprawa: twarda

Objętość: 32 strony

 

Czy można jeść papier? Dlaczego kulka papieru spada szybciej niż kartka? Da się przekroić banana papierem? Robiąc papierowe samoloty, dzieci nauczą się zmniejszać opór powietrza; łącząc dwie książki bez kleju zrozumieją, na czym polega tarcie, a pisząc tajną wiadomość, odkryją, że papier przepuszcza światło.


Bardzo podoba mi się wstęp w obydwu książeczkach. Podstawowe informacje o jajku i papierze napisane przystępnym językiem. O wielu wprost nie miałam pojęcia :D Książki te zachęcają do prostych eksperymentów i pomagają w nauce w przyjazny sposób. To również świetny sposób na zabicie nudy. Na uwagę zasługują także ilustracje, które są połączone z ilustracjami. Ciekawy zabieg, który na pewno przykuje wzrok dziecka. Poza tym są one kolorowe i zabawne. 


Bystry trzylatek na pewno pod nadzorem rodzica będzie się świetnie bawił z tą książką. Większość doświadczeń jest bezpieczna, więc frajda i wiedza gwarantowane. 


Za egzemplarze dziękuję wydawnictwu! Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)