6.3.21

Plus minus. Nauka liczenia

Nasza Księgarnia 


Dzisiaj mam propozycję dla fanów matematyki ;) gra skierowana jest do dzieci w wieku od 7 lat, może w niej uczestniczyć od 2 do 4 graczy i jedna rozgrywka trwa około 30 min. 


Gra "Plus minus. Nauka liczenia" pomaga dzieciom utrwalić umiejętność dodawania i odejmowania do 10. Z kolejnymi wariantami przyspiesza ten proces i wprowadza dodatkowe pojęcia (parzyste, nieparzyste, mniejsze niż itd.). 

Gra ma 3 poziomy trudności: 

-Wariant 1. to wprowadzenie do działania kart. Dzieci zaczynają dodawać i odejmować do 10, starając się coraz szybciej wykonywać działania. 

-Wariant 2. to zręcznościowa wersja wariantu 1. Z kart ułożonych w formie kwadratu 4 × 4 uczestnicy zbierają te z wynikiem spełniającym konkretny warunek (np. parzyste). 

-Wariant 3. jest przeznaczony dla zaawansowanych graczy. Mając do wyboru określoną liczbę akcji, gracze muszą tworzyć ciągi działań szybciej od innych. Tutaj znaczenie ma nie tylko umiejętność wykonywania działań, lecz także strategiczne myślenie.


W zestawie znajduje się aż 90 kart oraz 20 kart celów, które poprawią u młodszych uczestników szybkość liczenia oraz zapewniają rozrywkę przez wiele godzin. Myślę, że doskonale się sprawdzi się jako prezent ;) 


Z tej serii posiadamy także Naukę liczenia i również bardzo polecamy ;) 


1 komentarz:

  1. Bardzo się cieszę, że powstają taki gry. Zapiszę sobie, to może kiedyś obdaruję swoją przyszła chrześnicę ;).

    OdpowiedzUsuń

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)