4.3.21

Książkożercy - Lulu świnka na medal // Bądź jak Martyna
Wydawnictwo Wilga

 

„Książkożercy” to seria książeczek przygotowanych z myślą o dzieciach, które wkraczają w świat liter, słów i zdań. To trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci dostosowany do umiejętności dziecka.

„Lulu - świnka na medal”


Książka opowiada o Lulu, śwince wietnamskiej z Pensylwanii w Ameryce, która w 1998 rok stała się sławna na całym świecie. Uznano ją za bohaterkę, ponieważ uratowała życie swojej właścicielki, gdy ta dostała zawału. W jaki sposób udało się tego dokonać temu wyjątkowemu zwierzęciu?


Na Poziom A składają się historyjki do pierwszych prób samodzielnego czytania, proste słowa z niewielką dwuznaków. Przeważają zdania pojedyncze, których pojawia się około trzech na jednej stronie.


.

.
„Bądź jak Martyna” to historia dziewczynki o imieniu Zosia. Zosia marzy o tym, aby w przyszłości zostać sławną podróżniczką. Gdy dorośnie, zamierza odwiedzić wszystkie najciekawsze miejsca na świecie i przeżyć wiele przygód, jak jej idolka – Martyna Wojciechowska. Żeby się do tego dobrze przygotować, dziewczynka postanawia zapoznać się z biografią podróżniczki. Co sprawiło, że Martynie udało się osiągnąć tak wiele wspaniałych celów?


„ Bądź jak Martyna” należy do poziomu C i dedykowana jest dzieciom, które nie mają problemu z czytaniem wszystkich liter, rozumieją sens zdań złożonych, radzą sobie z czytaniem dłuższego tekstu, nie zniechęcają się, natrafiając na wyrazy mogące sprawić mu trudność ortograficzną (wprowadzane w ograniczonym zakresie).

Książeczki na poziomie C zawierają słowniczek trudnych wyrazów, użycie wszystkich dwuznaków i liter ze znakami diakrytycznymi, dłuższe zdania złożone oraz wprowadzenie trudnych ortograficznie wyrazów.

 

Seria Książkożercy powstaje przy konsultacji merytorycznej językoznawcy i metodyka z Uniwersytetu Warszawskiego. W każdej książce znajdują się naklejki, które uatrakcyjnią zabawę z książką.

 

Na rynku wydawniczym pojawia się mnóstwo książeczek do nauki czytania. Jednak seria Książkożercy zasługuje na uznanie nie tylko ze względu na wartość merytoryczną, ale także ze względu na kolorowe ilustracje, sympatyczne postaci,  ciekawe historie, a także przystępną cenę. Na końcu każdej książeczki czekają na dzieci pytania sprawdzające oraz kolorowe naklejki. Serdecznie polecam!

 

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu! 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)