31.10.20

Natasza Socha, Godzina zagubionych słówWydawnictwo Literackie

 

Jestem wprost oczarowana książką pani Nataszy. Genialna, wspaniała, oczywiście smutna i jednocześnie pokrzepiająca. 

 

„Katarzyna, Marcin, Anna, Aleksy i Fabian, Borys – z pozoru nie łączy ich nic. Mijają się, kupując kwiaty w okolicznej kwiaciarni, zajadając kanapki w pobliskim barze i zamawiając espresso w kameralnej kawiarni. Mimo że każdy z nich ma swoją historię, troski i głęboko skrywane tajemnice, połączył ich magiczny dzień, w którym dostali od losu wyjątkową szansę. Czy odważą się z niej skorzystać? Niekiedy jedna rozmowa potrafi zmienić wszystko, a przedświąteczny wieczór, to najlepszy czas, by ją odbyć.”

 

Po przeczytaniu długo nie mogłam pozbierać myśli. Targało mną mnóstwo emocji, wzruszenie ściskało gardło. Uwielbiam historie, które się przeplatają. Tutaj tez ma to miejsce. 

 

Nie da się szybko przeczytać, odłożyć i zapomnieć. Te głębokie historie, życiowe, które mogą dotknąć każdego z nas. Prawdziwe, realistyczne. Sama się zastanawiam jak bym wykorzystała godzinę na rozmowę z kimś kto już odszedł. Na pewno chciałabym mieć taką możliwość...

 

Dawkowałam sobie te opowiadania, bo po  każdym musiałam się  głębiej zastanowić i przetrawić wszystkie emocje. Do tej pory nie potrafię ubrać w słowa to co czuje, bo nie oddam uroku tej książki. I szczerze bardzo chciałabym zobaczyć film na podstawie książki. 

 

Po prostu trzeba ją przeczytać. Zasmuca, wzrusza, każe się zatrzymać, przemyśleć i docenić swoich bliskich, rozmawiać z nimi, czasem nic nie mówić, a po prostu być. Bo to w życiu jest najważniejsze. Z dnia na dzień możemy kogoś  stracić , a potem do końca życia będziemy się bić z myślami, że mogliśmy zrobić inaczej. I niestety nikt nie da nam dodatkowej godziny na odkupienie... 

 

Gwarantuję Wam, że się nie zawiedziecie po lekturze. Brawa dla autorki! I na pewno sięgnę po inne książki pani Nataszy. A Godzina zagubionych słów doskonale nadaje się, aby nastroić się na święta. 

 

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu! Buziaki, Paulina

2 komentarze:

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)