24.8.21

Susanna Isern, Postaw się na moim miejscuSusanna Isern, Postaw się na moim miejscu 

Wydawnictwo Tako

Okładka twarda 

Ilość stron 36 


Kolejna książka, która uczy nas wartości empatii, autorstwa popularnej autorki i psycholożki Susanny Isern. 


Pszczoła ma skrzydło splątane nicią i nie może latać, Biedronka zgubiła kropki, Pająk przędzie nić, a Stonoga potrzebuje stu butów, aby móc wyjść na spacer . .. Wszyscy proszą Pasikonika o pomoc, ale on nie uważa, że ​​te rzeczy akurat są ważne. Co się stanie, gdy pękną mu struny w skrzypcach? Czy przyjaciele mu pomogą?

Nagradzana hiszpański autorka książek dla dzieci Susanna Isern oferuje młodym czytelnikom wspaniałą lekturę z obrazkami, która naprawdę daje do myślenia. Czarne akapity tekstu o średniej wielkości są umieszczone u góry strony, dzięki czemu jest wystarczająco dużo miejsca na pełnowymiarowe ilustracje stron. Narracja zawiera słowa, które mogą być użyte przez opiekunów i wychowawców, aby poszerzyć słownictwo młodych słuchaczy. Ilustratorka używa palety czerni oraz odcieni niebieskiego, żółtego i zielonego, aby ożywić opowieść i jej bohaterów; dodają ruchu i witalności postaciom oraz otoczeniu.


Przytulne, ciepłe i urocze ilustracje Mylene Rigaudie sprawiają, że jest to przyciągająca wzrok książka dla najmłodszych, w której mogą nauczyć się jak „postawić się w sytuacji” innych. Bardzo miły dodatek do zbioru książek o przyjaźni i podkreślających empatię. Zdecydowanie powinna być używana w przedszkolu lub na lekcjach w klasie. Wędruje na naszą półkę. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)