14.8.21

Anniina Mikama, Magik i złodziejkaAnniina Mikama, Magik i złodziejka

Wydawnictwo Dwukropek 

Okładka twarda 

Ilość stron 512 


Po stronie literatury modne są w ostatnich latach różne hybrydy, czyli kombinacje podgatunków. Osobiście lubię czytać literaturę, która odważnie i bez uprzedzeń przekracza różne granice gatunkowe, ponieważ doświadczenie pokazuje, że często dzieje się tak w przypadku czegoś ciekawego i innego.


Nieuprzedzone połączenie różnych gatunków i ich podgatunków również nie działało bardziej szalenie w fantazji młodych dorosłych. Dlatego debiut Anniny Mikamy pozytywnie mnie zaskoczył. 


Niewątpliwie historia zaczyna się powoli i około pierwszych stu stron mamy czas, aby pomyśleć, czy historia rozwinie się w coś dziwniejszego, czy też będziemy prać i robić zakupy do samego końca. Na szczęście nie.


Stopniowo wydarzenia zaczynają przyspieszać. Cudowna nowość, dom towarowy, otwiera się w centrum Helsinek, a jego właściciel, pan Morton, zamawia występ Toma na otwarciu. W ten sposób Tom poznaje malowniczą żonę Mortona, Cecilię, która potajemnie uderza swoimi chciwymi paznokciami przystojnego młodzieńca i jest dziwnie zainteresowana również Żołnierzem. Z drugiej strony Mina rozpoznaje pajęczy pierścień w dłoni pani Morton i zaczyna podejrzewać, że Morton może mieć coś wspólnego ze śmiercią jej ojca.


Dopóki wszystkie sprytne intrygi nie zostaną wyjaśnione, bez względu na to, co się stanie, nie uniknie się awarii ciała i maszyny. Już nie mogę się doczekać kolejnej części.  Książka jest fantastycznie wydana – gruba, piękna okładka zachęca do literackiej podróży, biały papier nie męczy oczu, a czcionka jest odpowiednia dla czytelników w każdym wieku. Powieść stawia ważne pytania o przyszłość i rozwój ludzkości. Szybki rozwój technologii ma swoje skutki – i niestety nie tylko pozytywne… 


Grupą docelową książki są już 12-latkowie, którzy pożerają literaturę fantasy. W rzeczywistości myślę, że jest skierowana do nieco starszych czytelników, co oznacza, że ​​umieściłabym ją w literaturze dla młodych dorosłych. Zaskakująca! Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)