25.8.21

Eliza Piotrowska, Ortografia. Twardy orzech, ale każdy zgryźć go możeEliza Piotrowska, Ortografia. Twardy orzech, ale każdy zgryźć go może

Nasza Księgarnia

Okładka twarda 

Ilość stron 112 


Czy Wasze dziecko zaczyna przygodę z poprawną pisownią? Jeśli tak to książka Elizy Piotrowskiej  jest właśnie dla Was :) 


„Kiedy w szkole jest dyktando, zwykle kończy się to grandą.

Wielu bowiem nie wie (szkoda!), że nasz język to przygoda.

Trzeba tylko znać zasady – jak w grze – bez nich nie da rady!"


Eliza Piotrowska przedstawia najważniejsze zasady rządzące polską ortografią : ó wymienia się na o, uje  się nie kreskuje, h wymienia się na z, ż i g; rz wymienia się na r; nie z rzeczownikami piszemy razem; co piszemy wielką a co małą literą i wiele innych. 

Osobiście kocham ortografię, nigdy nie miałam z nią problemu, ale dla wielu osób jest zmorą. Jednak ta książka napisana z dużą dawką humoru sprawi, że nauka stanie się prawdziwą przyjemnością. Forma rymowanego wiersza ułatwi zapamiętywanie. Oprócz wierszyków wpadających w ucho w książce znajdują się ćwiczenia utrwalające wiedzę. 


Całość wydana jest przepięknie. Twarda oprawa, kredowy przyjemny papier i kolorowe ilustracje. Z tą książką nauka stanie się przyjemnością, a nie smutnym obowiązkiem. Książka idealna dla dzieci zaczynających przygodę z nauką języka polskiego. Lekka i przyjemna. Coś wspaniałego! Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)