7.8.21

Ulrich Hub, O ósmej na Arce

Ulrich Hub, O ósmej na Arce 

Dwie Siostry 

Okładka twarda 

Ilość stron 80


Zabawna, dowcipnie ilustrowana historyjka  o  trzech pingwinach, które ciągle się sprzeczają. Pewnego dnia udaje im się dostać na arkę Noego i wtedy wszystko się zmienia.


Cóż za cudowna książka dla dzieci! Temat religii jest omawiany otwarcie i bez strachu – rzadki łut szczęścia. Hub nie ma nic przeciwko takim interesującym pytaniom, jak „Kim jest Bóg?” (starzec z długą brodą lub coś w rodzaju tostera?) i „Czy on naprawdę lubi jeść sernik?” i inspiruje młodych i starych.Oprócz religii, temat przyjaźni jest również poruszany we wspaniały sposób.


Hub potrafi opisać grę w chowanego w absolutnie przekonujący, a przede wszystkim zabawny sposób. Język jest jasny, dosadny i bardzo zabawny. Można powiedzieć, że autor wywodzi się z teatru (opowieść nazywana jest głównie sztuką), bo ma wyczucie doskonałej dramaturgii. Nie ma żartu w złym miejscu, żadne zdanie nie jest nudne. 


Na okładce twardej oprawy widać dwa duże pingwiny stojące w deszczu z ogromną walizką. Co może być w walizce? Na pokryty śniegiem krajobraz pada deszcz (akcja rozgrywa się na biegunie południowym), nic dziwnego, bo przecież w domu jest potop. Książkę dobrze ilustruje Jörg Mühle, którego uwielbiam. Niemal na każdej stronie znajdziesz urzekające czarno-białe ilustracje, które są zabawne, żywe i idealnie dopasowane do tekstu. Szczególne są strony „deszczowe”, na których niezliczone drobne kreski wskazują, jak mokry może być taki deszczowy deszcz…


Książka jest piękna, mądra i zabawna. Rezygnuje z podniesionego palca wskazującego i zajmuje się raczej „poważnym” tematem, tak cudownie bezstronnym, że czyta się go z przyjemnością. Do tego wspaniałe rysunki Jörga Mühle. Wielkie szczęście! Zdecydowanie polecam młodszym i starszym. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)