21.11.20

Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe, Mikołajek. Kochany Święty MikołajuWydawnictwo Znak Emotikon

Okładka twarda

Liczba stron 144 

Nieskromnie mówiąc, nie wiem czy ktoś bardziej kocha Mikołajka niż ja :D uwielbiam tego chłopca. Mam wszystkie książki i uwielbiam do nich powracać. 

Napisane w formie opowiadań, w których przeplata się humor i delikatność dzieciństwa, przygody Mikołajka przedstawiają małego chłopca przebywającego w miejskim środowisku lat 60. Bohater przekazuje swoje myśli poprzez dziecięcy język,  a tematyka to przede wszystkim koleżeństwo, kłótnie, relacje z nauczycielami. Gościnny rozszyfrowuje też złożony świat dorosłych: edukacja, spory, relacje między sąsiadami, relacje ojca z szefem itp.

 

Te opowieści przeplatane ilustracjami mają zaledwie kilka stron i są zasadniczo od siebie niezależne, chociaż czasami Mikołajek cytuje anegdotę z poprzedniego opowiadania. Całą książkę można odczytać w dowolnej kolejności. Zasadniczo w tym tomie pojawiają się tylko dwie historie mocno związane ze świętami, w których Mikołajek pisze list do świetego Mikołaja czy też przygotowuje dom na spotkanie z sąsiadami. Pozostałe to oczywiście przygody z kolegami. 

 

Uwaga, mocna dawka humoru. Te przepyszne opowieści absolutnie nie straciły nic ze swojej świeżości. Jak zwykle trzymałam się za brzuch na każdej stronie.  Z radością odkryłam na nowo serdeczność lat 50. i 60.!  Gorąco polecam, jeśli szukacie uśmiechu to ta lektura to prawdziwa uczta!

Polecam!

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu! 

 

Buziaki, Paulina

1 komentarz:

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)

Copyright © 2014 RML. Nie tylko o książkach , Blogger