22.1.21

Mali Wielcy - Audrey Hepburn // Astrid Lindgren // Steve Jobs // Martin Luther KingWydawnictwo Smartbooks 

Liczba stron 32 

Okładka twarda 

 

Odkąd kilka miesięcy temu zauważyłam na Instagramie serię książkę Mali Wielcy wiedziałam, że będę musiała się kiedyś z nimi zapoznać.  Te twarde książki dla dzieci są nie tylko oszałamiające, jak pojedyncze dzieła sztuki, ale są niesamowicie inspirujące. Ich prawdziwe historie o wybitnych osobach pozwolą dzieciom uwierzyć w siebie i swoje marzenia. Książki pokazują trudności i wyzwania, przed którymi stanęli oraz sposób, w jaki walczyły, aby je pokonać.

Niezwykle ważne jest, aby te historie zostały opowiedziane i aby przyszłe pokolenia mogły się z nich uczyć, czyli walor edukacyjny nie został pominięty. Szczególnie genialne w tych książkach jest to, że dzieci nie tylko uczą się poprzez historię, ale także ostatnie strony przedstawiają oś czasu i historię życia.

Seria Mali wielcy jest szalenie atrakcyjna i piękna. ich jasne kolorowe okładki z rysunkami naprawdę przyciągną  uwagę dzieci. Ilustracje są fenomenalne. Nie przypominają żadnej nudnej książki historycznej! Dobór słów używanych do opowiadania historii doskonale zachowuje równowagę, czyniąc je przystępnymi i odpowiednimi dla małych dzieci - bez pomijania ważnych treści. Myślę, że trzylatek już będzie zainteresowany. 

 


Steve Jobs

Poznaj Steve'a Jobsa, wizjonera, którego pomysły wciąż kształtują świat. Jobs dorastał w otoczeniu wynalazców w słonecznej Dolinie Krzemowej w Kalifornii. On i jego przyjaciel Steve Wozniak przekierowali swoją miłość do komputerów na swoje własne wynalazki, budując odnoszącą sukcesy firmę z garażu Steve'a. Steve myślał, że komputery to przyszłość, a jego wielkie pomysły zmienią świat i sposób, w jaki ludzie używają technologii.

Inspirująca opowieść o niezwykłym wizjonerze, potężnym przedsiębiorcy i innowacyjnym twórcy, który zrewolucjonizował świat nowoczesnej technologii komputerowej!

 

 


Audrey Hepburn 

Poznaj Audrey Hepburn, kultową hollywoodzką gwiazdę filmową.

Audrey Hepburn dorastała w Arnhem w Holandii. Po przeżyciu trudów II wojny światowej przeniosła się na studia baletowe do Londynu. Następnie zagrała w sztukach i filmach, stając się jedną z najbardziej znanych aktorek wszechczasów. inspirująca historia ikony kultury popularnej, wybitnej aktorki o wielkim sercu, której jedną z najważniejszych ról było niesienie pomocy potrzebującym! 

 


Astrid  Lindgren 

Poznaj Astrid Lindgren, która wyrosła na jedną z najbardziej lubianych autorek na świecie i twórczynię Pippi Pończoszanki, której nie można się oprzeć.

Mała Astrid dorastała na starej farmie w Szwecji. Jej dzieciństwo było bardzo szczęśliwe, tak szczęśliwe, że nigdy nie chciała dorosnąć. Kiedy miała cztery lata, jej przyjaciółka przeczytała Astrid jej pierwsze opowiadanie. Nagle całe miejsce wypełniło się, czarownicami i wróżkami. Wszystkie wyszły z magicznego przedmiotu zwanego książką. Astrid starała się nauczyć czytać, a kiedy już zaczęła, nie mogła przestać!. Jedną z nich była napisana przez nią powieść o Pippi Pończoszance, która łamała zasady świata dorosłych. Książka podbiła serca czytelników na całym świecie, a Astrid została popularną i nagradzaną pisarką. Inspirująca historia najbardziej znanej autorki literatury dziecięcej, buntowniczki o nieposkromionej wyobraźni, która jest przykładem jak żyć w zgodzie ze sobą i pozostać dzieckiem.

 


Martin  Luther King 

Mały Martin dorastał w rodzinie kaznodziejów: jego tata był kaznodzieją, jego wuj był kaznodzieją, jego dziadek był kaznodzieją… więc może on też został wielkim kaznodzieją. Pewnego dnia przyjaciel zaprosił go na zabawę do swojego domu. Martin był zszokowany, kiedy jego matka nie chciała go wpuścić, ponieważ był czarny. Tego dnia zdał sobie sprawę, że dzieje się coś strasznie niesprawiedliwego. Martin uważał, że nikt nie powinien milczeć i akceptować czegoś, jeśli jest złe. I obiecał sobie, że - kiedy dorośnie - będzie walczył z niesprawiedliwością najpotężniejszą bronią ze wszystkich: słowami i miłością .

 

historia lidera ruchu praw obywatelskich, laureata pokojowej Nagrody Nobla, człowieka, który miał marzenie, aby na świecie liczyło się tylko to, jakimi jesteśmy ludźmi.

.

Przepiękne książki obrazkowe, które nadadzą się do czytania na głos. Opiekunowie z przyjemnością będą mogli w krótkim czasie dzielić się historiami o swoich ulubionych bohaterach ze swoimi dziećmi. Starsze maluchy z radością będą przeglądać strony, uważnie przetrawiać wspaniałe zdjęcia i zagłębiać się w nową, inspirującą historię. Seria Mali wielcy zapewnia lekcje historii i kultury, nie przytłaczając młodych czytelników długością i grubością .


Serdecznie polecam! 

Książki kupicie TUTAJ 

 

Buziaki, Paulina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)