20.1.21

CzuCzu- Duże memory zwierzątka; puzzle z dziurką wóz strażacki; zabawy na start mój rok

Dzisiaj kilka słów o bardzo interesujących zestawach, dzięki którym miło spędzicie czas z dzieckiem ;) 


Moi chłopcy kochają się we wszystkich pojazdach... nie generalizuję płciowo, bo wiadomo dziewczynki też mogą lubić, ale odnoszę się do Mata i Szymka. Uwielbiają samochody, traktory, motory, wyścigówki, ale straż pożarna to jest autentycznie hit. Dlatego niesamowicie się ucieszyłam, kiedy dostaliśmy od właśnie „puzzle z dziurką wóz strażacki”. Nawet dobrze nie mogłam otworzyć pudełka, bo puzzle wręcz zostały wyrwane z moich rąk ;)

Ale do rzeczy. Puzzle, które widzicie na zdjęciu są ogromne, bo mają aż 98x33cm! Elementy są bardzo duże, więc mała rączka maluszka nie ma problemu z ich układaniem, a także wykonane są z grubej tektury, którą trudno będzie zgiąć. 

Puzzle te można wykorzystać do wielu zabaw, jak choćby wyszukiwanie elementów, nazywanie kolorów i kształtów, dopasowywanie do odpowiednich dziurek. Puzzle dla dzieci są bardzo ważne, ponieważ rozwijają małą i dużą motorykę, spostrzegawczość oraz wyobraźnię. 

Jakie mam zastrzeżenie ? A No takie, że mamy tylko jeden egzemplarz i tu się zaczynają schody - po prostu muszę dzielić puzzle po połowie, żeby było sprawiedliwie i tak jedno dziecko z prawej, a drugie z lewej  ;)

Polecm jak najbardziej dla małego fana motoryzacji ;)
*


Zabawy na start mój rok 

 

Chociaż teoretycznie zestaw ten przeznaczony jest dla maluszków 18+ to Szymek już teraz jest zainteresowany.

 

W opakowaniu znajdują się 4 plansze, 16 dużych żetonów oraz długa harmonijkowa książeczka obrazkowa opisująca to co się dzieje wokół nas przez okrągły rok. Na dole każdej strony umieszczone zostały 3 obrazki, które można wyszukiwać na głównej ilustracji. 

 

Do zestawu dołączony został poradnik dla rodziców z informacjami o rozwoju dzieci i pomysłami na wspólną zabawę, jeśli akurat rodzic cierpi na niemoc twórczą lub po prostu zmęczenie ;) . I tak zestaw ten porusza tematykę najbliższą maluchom, bo przecież to co się dzieje dookoła jest arcyciekawe, rozwija spostrzegawczość i zdolności komunikacyjne poprzez naśladowanie różnorodnych wyrażeń oraz prostych slow, zachęca do wskazywania paluszkiem, a jak wiadomo jest to bardzo ważne w rozwoju malucha. Ilustracje są dostosowane do wieku dziecka utrzymane w spokojnych barwach. 

 

Bardzo mi się podobają takie kreatywne zestawy. Naprawdę bardzo miło można spędzić dzięki nim czas z dzieckiem. 
*


Duże memory. Zwierzątka

Moja estetyka po otrzymaniu tej paczki zawyła z zachwytu. Autentycznie rewelacja i coś pięknego.

W zestawie znajduje się 24 elementy. Karty są nie tylko trwałe, grube i tekturowe, ale przede wszystkim ogromne, bo  o wielkości 16 cm! Naprawdę maluch zupełnie inaczej bawi się jakimiś miniaturkami, a zupełnie inaczej takimi dużymi kartami, które są nie tylko bardzo wygodne, ale również dzięki temu widać na nich mnóstwo szczegółów. I co najważniejsze szybko nie zaginą w domowych otchłaniach ;)


Uwielbiam w zestawach od to, że mamy gotowe scenariusze zajęć. Naprawdę ułatwi to funkcjonowanie szczególnie tatusiom, którzy niespecjalnie dobrze czują się w wymyślaniu zabaw swoim pociechom. Można bawić się na wiele sposobów: dobierać w pary, wyszukiwać takie same elementy, opowiadać co widać na obrazkach, naśladować odgłosy zwierzątek, poznawać kolory, a nawet wymyślać własne historyjki. Dzięki temu dziecko ćwiczy pamięć, koncentrację, spostrzegawczość, dużą motorykę. Proste, piękne i idealnie nadadzą się na prezent. Polecam! 

Wpis powstał w ramach współpracy z CzuCzu !Buziaki, Paulina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)