26.1.21

Daniel J. Siegel, Psychowzroczność
Daniel J. Siegel, Psychowzroczność

Wydawnictwo Mamania

Okładka miękka

Liczba stron

 

Psychowzroczność jest formą skoncentrowanej uwagi, która umożliwia dostrzeżenie wewnętrznego sposobu funkcjonowania naszego umysłu. Jest jak siódmy zmysł, który pozwala nam zajrzeć w głąb siebie.

 

Psychowzroczność - nowa nauka o osobistej transformacji uczy nas mocy skupiania uwagi i dostarcza wskazówek, jak ją zastosować. Dr Siegel prowadzi czytelników przez lekcje dotyczące obszarów mózgu, jego funkcji i nowych odkryć neuronauki, a następnie przez studia przypadków, w których skoncentrowana uwaga została wykorzystana do zwiększenia sukcesu i szczęścia.

 

Główna lekcja jest taka, że ​​możesz osiągnąć dobre samopoczucie, stając się bardziej responsywnym niż reaktywnym; obserwować i ulepszać swoje zachowania i reakcje, zamiast być przez nie kontrolowanym. Osiąga się to poprzez praktyki medytacyjne i ćwiczenia uważności. Wyniki tych praktyk są poparte studiami przypadków i historiami przedstawionymi w tej bardzo pouczającej książce. To świetna lektura dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o mózgu i jak wykorzystać moc uwagi.

 

Jedna uwaga jest taka, że ​​pierwsza połowa książki jest dość teoretyczna, podczas gdy druga połowa to głównie studia przypadków z praktyki autora. Jeśli szukasz książki z bardziej bezpośrednimi poradami, może się okazać, że nie jest ona tak pomocna, jak mogłaby być.

 

Żaden krótki komentarz, taki jak umysł, nie może w pełni oddać zakresu i głębi materiału, który Siegel przedstawia w tym tomie. Kończę trzema punktami, które mają dla mnie szczególne znaczenie i być może dla wielu innych, którzy przeczytają tę wspaniałą książkę. Po pierwsze, nasz umysł jest tym, co robi mózg, a mózg (postrzegany jako mięsień) można rozszerzyć i wzmocnić, przy czym ten proces jest ograniczony jedynie przez naturę i zakres naszego zaangażowania w to. Po drugie, materiały dostarczane przez autora mają nieodparte i istotne znaczenie dla poprawy rozwoju dziecka w ich szkołach i poza nimi. Wreszcie, zgadzam się z Danielem Siegelem, że wgląd umysłu może pozwolić nam zobaczyć wewnętrzne działanie naszych własnych umysłów, co prawda, ale może również pomóc nam zwiększyć nasze zrozumienie i docenienie innych oraz - poprzez znaczącą interakcję z nimi - zwiększyć zrozumienie i uznanie dla nas. To naprawdę fascynująca wizja.

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu!

 

Buziaki, Paulina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)