11.11.22

Nicola Kinnear, Pobaw się ze mną

Nicola Kinnear, Pobaw się ze mną 

Wyd. Amber 

Okładka twarda 


Od chwili, gdy ujrzeliśmy Logana,królika domatora, pokochaliśmy książki Nicoli Kinnear . Logan siedzący wygodnie i robiący na drutach, obok parujący kubek oraz regał z książkami. Z zachwytem słuchaliśmy śmiałych przygód swojej towarzyszki Luny . Dlatego najnowsza książka o piesku i foczce również nas zachwyciła. 


Piesek Bombik bawi się sam, choć nieraz myśli, że może dobrze byłoby mieć przyjaciół. Ale obawia się, że mogą przeszkadzać, coś popsuć, albo nawet się z niego śmiać.


Bombik jest niezadowolony, gdy na jego wyspie pojawia się wesoła foczka Niusia. I koniecznie chce się z nim bawić. Nie odstępuje go na krok. We wszystkim go naśladuje. Bombik ma tego dość!


Czy Bombik, który lubi być sam, i towarzyska, pogodna Niusia nauczą się bawić razem? A może nawet zostaną przyjaciółmi?


Kinnear skutecznie eksploruje kolory i widoki naturalnego świata , nadając zwierzętom wystarczająco dużo antropomorficznych cech, aby scenariusze i zachowania były znajome małemu dziecku.


Wszystkie rysunki Kinnear są równie wciągające co opisy. Bombika i Niusię początkowo nie łączy koleżeństwo, ale z biegiem czasu obserwujemy uroczą przemianę.  Ta cudownie zabawna opowieść o nawiązywaniu przyjaźni i pokonywaniu różnic spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Pełna ciepła, humoru i wspaniałych ilustracji, z pewnością stanie się ulubieńcem!

.

.

.

.

Jak Wam się podoba ? :)

.

.

.

.

.

#nicolakinnear 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)