6.11.22

James Norbury, Podróż. Wielka Panda i Mały Smok
„Podróż. Wielka Panda i Mały Smok” to druga część serii przygodowych Jamesa Norbury'ego. Pięknie ilustrowana książka w twardej oprawie mocna w swoim przekazie.


 Autor przedstawia wspólną podróż Wielkiej Pandy i Małego Smoka, wcielając buddyjską filozofię na każdym kroku, gdy napotykają przeciwności losu. Bogata w znaczenie, może się spodobać dorosłym czytając książkę dziecku, ponieważ słownictwo jest proste, a ilustracje urocze.


Ppostacie są stworzeniami, nie przedstawiają wieku, płci ani rasy. Ten brak doprecyzowania daje czytelnikowi pełną wyobraźnię i radość z przypisywania mu dowolnej osoby lub sytuacji i sprawia, że ​​książka jest niezwykle wciągająca, ale i uniwersalna. W tej podróży są na tej samej ścieżce, ale inaczej podchodzą do celu.


Para się gubi  po tym, jak szalejąca, niespodziewana burza zmiecie ich do oceanu. mają tylko siebie nawzajem. Duet jest głodny, zmęczony, walczy z żywiołami, z dala od domu i nie ma pewności, dokąd zmierza.


Podczas gdy Wielka Panda pozostaje stoicka, cierpliwa i uf a, że wszystko się ułoży i będzie tak, jak powinno, Mały smok kurczowo trzyma się przeszłości. W ten sposób odczuwa ból, frustrację i myśli o smutku. 


Prezentacja książki to wspaniały prezent dla każdej osoby, ale można ją również podarować w takich miejscach jak przedszkole. Twarda oprawa jest prosta i elegancko zaprojektowana. Strony są grube, gładkie i mają cudowną teksturę — ​​idealne do przeglądania raz za razem. Zawiera nawet zakładkę wstążki do tej praktyki.


Cudownie utalentowany autor i ilustrator James Norbury po raz kolejny raczy nas nienaganną perełką. Tym razem jest to opowieść o nowych początkach.

.

.

.

Co myślicie ? ;)

.

.

.

#wydawnictwoalbatros 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)