16.11.22

Lewis Carroll, Alicja w Zwierciadlanym DomuLewis Carroll, Alicja w Zwierciadlanym Domu

Wydawnictwo MG


Alicja jest zamyślona. Wpatrując się w ogromne lustro nad kominkiem, zastanawia się, jak wyglądałby świat, gdyby wszystko w nim było odwrócone, jak odbicie. Nagle szkło zamienia się w mgłę – i Alicja przechodzi przez nie na drugą stronę.

Zwierciadlany świat, w który wkracza, przybiera formę gigantycznej szachownicy, której pola są podzielone zielonymi żywopłotami i strumykami. Wszyscy obywatele świata biorą udział w tej wielkiej grze w szachy. Biała Królowa, która wyznacza Alicję na swojego pionka i wysyła ją w magiczną podróż po tym dziwnym kraju. Podczas swoich wędrówek spotyka całe mnóstwo postaci.


Po drugiej stronie lustra została opublikowana w 1871 roku i jest słynną kontynuacją Alicji w Krainie Czarów. Podobnie jak pierwsza książka o Alicji, Zwierciadło jest świetnie nakreśloną, cudownie pomysłową nonsensowną opowieścią, pełną humoru, zagadek i rymowanek. Te dwie książki były rewolucyjne: podczas gdy większość powieści dla dzieci została napisana, aby edukować i uczyć, dwie książki Carrolla zostały stworzone, by bawić.


Carroll, wykładowca matematyki na Uniwersytecie Oksfordzkim, zawsze dobrze czuł się w towarzystwie dzieci – powiedziano mu, że nieuleczalne jąkanie, które utrudniało mu komunikację z dorosłymi, zniknie w ich towarzystwie. Czas spędzony przez Carrolla z synami i córkami jego kolegów z uniwersytetu był kluczowy dla stworzenia tej zabawnej historii.

Carroll wplótł też w swoją historię stos zagadek, a nawet wierszy.


Błyskotliwie poprowadzona, cudownie pomysłowa nonsensowna opowieść, pełna humoru, zagadek i rymowanek :)

.

.

.

Czytaliście ? :)

.

.

.

.

#alicjawkrainieczarów #podrugiejstronielustra 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)