25.11.22

Dinah Bucholz, Nieoficjalna książka kucharska Harry’ego Pottera
Ta książka kucharska zawiera niemal 200 łatwych do wykonania przepisów na potrawy, które przeniosą cię do Dziurawego Kotła lub wprost do kuchni pani Weasley.

Dzięki nim samodzielnie przygotujesz kociołkowe pieguski, musy-świstusy, blok karaluchowy, a nawet fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta. Na odważnych czekają skalne ciasteczka Hagrida.


Szczerze mówiąc, jedna z moich ulubionych książek ever. Dinah Bucholz, wielka fanka Harry'ego Pottera i miłośniczka jedzenia, zawsze interesowała się tym, co jedzą bohaterowie. Tak wiele w świecie  Hogwartu kręci się wokół jedzenia. A jednak, dokąd się udać, jeśli chce się spróbować ciasteczek Hagrida albo babeczek pani Weasley? Odpowiedź w końcu nadeszła. Bucholz przejrzała całą serię i znalazła wszystkie wzmianki o jedzeniu, a następnie wyszukała tradycyjne przepisy zgodnie z epoką i krajem pochodzenia - i zapakowała to wszystko w tę cudowną książkę kucharską.

Każdemu przepisowi towarzyszy mały cytat, numer strony i opis pochodzenia produktu. Przepisy są dobrze ułożone i łatwe do odtworzenia , z pomocnymi wskazówkami dla trudniejszych! Krótko mówiąc - szalenie mi się podoba.


Mugole też dadzą sobie radę ;) 

.

.

.

Jak Wam się podoba ? :)

.

.

.

.

.

#harrypotter 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)