9.11.22

Gabrielle Balkan, Księga dinozaurów. 10 prehistorycznych zwierząt, które biją wszelkie rekordy

Gabrielle Balkan, Księga dinozaurów. 10 prehistorycznych zwierząt, które biją wszelkie rekordy 

Wyd. Kropka

Okładka twarda 

Liczba stron 48


„Księga dinozaurów. 10 prehistorycznych zwierząt, które biją wszelkie rekordy” autorstwa Gabrielle Balkan to fantastyczna książka dla dino-fanatyków.


Dziesięć wyjątkowych dinozaurów zaprasza do gry w zgadywanie, dzięki której poznacie fascynujące fakty, które dziwią, bawią i uczą. Wystarczy prześledzić serię wskazówek i odgadnąć nazwę tajemniczego gada. Odpowiedzi poznacie dzięki oszałamiającym ilustracjom przedstawiającym dinozaury i ich siedliska. Przy okazji dowiecie się, dlaczego każdy z tych prehistorycznych gadów jest nadzwyczajny i czy istnieją dinozaury żyjące także dziś.


Biografie są krótkie i proste. Akapit lub dwa, po którym następuje prosta lista najważniejszych faktów. Następnie szkielet ma kilka konkretnych opisów. Gdy już zgadłeś, przewracasz stronę na kolorowy rozkład danego dinozaura z dodatkowymi szczegółami dotyczącymi jego istnienia. Kolorowy dinozaur ma przyjemną teksturę, którą czytelnik może poczuć podczas czytania dalszej biografii.


Na końcu książki znajdziecie słowniczek, indeks gatunków i fantastyczny dział Odkryj więcej, w którym zamieszczono odnośniki do dodatkowych źródeł wiedzy o dinozaurach. 


W sumie byłby to świetny dodatek do każdej biblioteki. Niesamowicie wytrzymała. ładne, duże i ciekawe wydanie; świetnie nadaje się do czytania w towarzystwie wielu dzieci. Okładka jest solidna i będzie się pięknie prezentować na półce :)

.

.

.

Jak Wam się podoba ? :)

.

.

.

.

#dinozaury 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @readingmylove ;)